Pierwsze zwycięstwo na drodze do strefy medalowej

2023-03-11, Sport

W pierwszym meczu play off gorzowskie koszykarki podejmowały Ślęzę Wrocław.

Zo Wadoux i Alanna Smith mają powody do zadowolenia po dzisiejszym meczu
Zo Wadoux i Alanna Smith mają powody do zadowolenia po dzisiejszym meczu Fot. Piotr Kaczmarek/AZS AJP

Po wyrównanym spotkaniu lepsze były Akademiczki, które wygrały 79:72.

Przypomnijmy, że przed rokiem oba zespoły spotkały się na tym samym poziomie rozgrywek i lepsze były gorzowianki, które wygrały trzykrotnie, a tylko raz z parkietu bardziej zadowolone zeszły ich rywalki. Przy czym wówczas drużyny przystępowały z czwartej i piątej pozycji po rundzie zasadniczej. Trudno było wtedy wskazać zdecydowanego faworyta. Tym razem nasza drużyna wygrała pierwszą fazę rozgrywek, a wrocławianki zajęły ósme, ostatnie premiowane awansem miejsce.

Dlatego spodziewaliśmy się, że od pierwszej syreny gospodynie zdominują walkę na parkiecie, ale tak też się stało. Wrocławianki ookazały charakter, grały bardzo dobrze i do przerwy prowadziły 39:34.

Po zmianie stron bardzo długo nie było wiadomo, który zespół zwycięsko rozpocznie serię gier o awans do półfinału.

Na niespełna cztery minuty przed końcem meczu Ślęza prowadziła 68:67 i niespodzianka wisiała w powietrzu. Gorzowianki dopiero w końcówce czwartej kwarcie wypracowały niewielką przewagę, która w ostatecznym rozrachunku wystarczyła do wygranej.

W niedzielę, 12 marca o godzinie 18.00 w hali przy ul. Chopina czeka nas drugie spotkanie tych dwóch drużyn.

POLSKA STREFA INWESTYCJI ENEA GORZÓW - 1KS ŚLĘZA WROCŁAW 79:72 (14:20, 20:19, 22:16, 23:17)

Punkty dla PSI Enea: Smith 22 (9zb), Senyurek 18, Allen 14 (7as), Horvat 14, Keller 6 (8zb), Wadoux 5, Bazan 0

Najwięcej dla Ślęzy - Stephanie Jones 18 (11zb), Julia Drop 17 (6as), Natalia Kurach 11