Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Piętnaste zwycięstwo w sezonie Stali

2023-04-24, Sport

Piłkarze ręczni Budneksu Stali Gorzów przywieźli cenne punkty z Żukowa.

Od wielu lat stalowcy mają problemy z zespołem z Żukowa, często w najmniej oczekiwanych chwilach ponoszą porażki, tak też było w pierwszej rundzie w Gorzowie, kiedy to goście wygrali 29:25.

Tym razem gorzowianie znaleźli sposób na rywala i odnieśli cenne zwycięstwo. Cenne dlatego, że pojechali na mecz w niepełnym składzie i, co ważne, jeszcze nigdy wcześniej nie udało się im wygrać w Żukowie. Ale kiedyś musiał być ten pierwszy raz.

Pierwsze minuty to popis gry stalowców, którzy prowadzili już 6:1. Potem gospodarze uporządkowali grę i zaczęli systematycznie odrabiać straty. Jeszcze w 20 minucie nasi prowadzili 10:9, ale na przerwę drużyny zeszły już przy trzybramkowej przewadze gospodarzy (16:13).

Po zmianie stron miejscowi dorzucili kolejną bramkę i były już cztery gole różnicy. Od stanu 14:18 stalowcy zaczęli grać zdecydowanie lepiej, a przede wszystkim świetnie bronili i w 45 minucie był już remis 19:19. Dwie minuty później Dawid Pietrzkiewicz trafił z karnego i Stal powróciła na prowadzenie. Potem mieliśmy jeszcze remis 22:22, ale końcówka meczu to popis gości i pewna wygrana aż trzema bramkami.

KPR AUTOINWEST ŻUKOWO – BUDNEX STAL GORZÓW 23:26 (16:13)

Budnex Stal: Nowicki – Wychowaniec 7, Pietrzkiewicz i Jaszkiewicz po 5, Gumiński i Renicki po 3, Ripa 2, Sulmiński 1, Bronowski, Nieradko, Droździk, Kłak.