Nikt nikomu niczego bez walki nie odda

2023-05-07, Sport

Niespodzianką zakończył się mecz szczypiornistów Budneksu Stali Gorzów z Warmią Energą Olsztyn.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli podopieczni Oskara Serpiny, którzy walczyli o zachowanie szansy na zajęcie trzeciej pozycji na koniec rozgrywek. Olsztynianie pożegnali się już z Ligą Centralną i przyjechali do Gorzowa jak na skazanie.

Od początku jednak stalowcy mieli trudności z uzyskaniem wyraźnej przewagi. Co prawda w pierwszych 20 minutach przewaga była po ich stronie, ale niewielka. Ostatnie prowadzenie Stal miała przy stanie 9:8. Jeszcze w pierwszej połowie zdążyła stracić sześć goli, sama strzeliła tylko dwa i na przerwę drużyny zeszły przy trzybramkowej przewadze gości.

Po zmianie stron wyrównana gra toczyła się tylko przez kwadrans. To wtedy Warmia prowadziła 16:15. Kolejne minuty to już dominacja spadkowicza, który na trzy minuty przed ostatnią syreną prowadził już 25:20 i zapewnił sobie praktycznie wygraną. Gospodarze poderwali się jeszcze do walki, ale już tylko zdołali zmniejszyć rozmiary porażki.

Stal definitywnie straciła szansę na miejsce w pierwszej trójce na koniec rozgrywek. Do zakończenia rywalizacji pozostały dwie kolejki.

BUDNEX STAL GORZÓW WLKP. – WARMIA ENERGA OLSZTYN 24:26 (11:14)

Budnex Stal: Nowicki – Pietrzkiewicz, Wychowaniec i Jaszkiewicz po 4, Ripa i Kłak po 3, Renicki i Stupiński po 2, Bronowski i Lemaniak po 1, Gumiński, Nieradko.