Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Porażka na zakończenie sezonu

2023-05-22, Sport

W ostatnim meczu w tym sezonie szczypiorniści Budneksu Stali Gorzów doznali niespodziewanej porażki i chyba ucieszyli się, że rozgrywki właśnie dobiegły końca.

Zanim rozpoczął się mecz przed halą odbył się festyn dla kibiców Stali
Zanim rozpoczął się mecz przed halą odbył się festyn dla kibiców Stali Fot. Stal Gorzów/FB

To nie był najlepszy finisz naszych piłkarzy ręcznych, którzy pod koniec sezonu zamiast walczyć o miejsce w czołowej trójce rozgrywek zaczęli seryjnie przegrywać z zespołami niżej notowanymi i ostatecznie zajęli piąte miejsce, gdyż potknięcia naszego zespołu nie wykorzystali szczypiorniści Olimpii Piekar Śląskich, którzy przegrali w Żukowie.

Gorzowskie spotkanie było przez jego większą część wyrównane. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na wyższe niż dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron, do 47 minuty gra nadal była wyrównana. W tym momencie goście zaczęli budować przewagę i w 48 minucie prowadzili 25:22. To był przełomowy punkt spotkania. Stalowcy próbowali gonić, ale niewiele im to dało. W 54 minucie było już cztery bramki różnicy, a cały mecz sosnowiczanie wygrali dwoma trafieniami. Wygrali w pełni zasłużenie.

BUDNEX STAL GORZÓW – ZAGŁĘBIE HANDBALL TEAM SOSNOWIEC 29:31 (16:17)

STAL: Nowicki, Marciniak – Pietrzkiewicz 5, Renicki 5, Kłak 4, Ripa 4, Jaszkiewicz 3, Stupiński 3, Bronowski 1, Gumiński 1, Nieradko 2, Lemaniak 1, Wychowaniec.