Aureliusza, Natalii, Rudolfa , 27 lipca 2024

Ogromne emocje w pierwszym meczu szczypiornistów

2023-09-10, Sport

Na inaugurację nowego sezonu Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych nasz zespół Budimex Stal Gorzów zmierzył się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

W pierwszej połowie skuteczniejsi byli gospodarze, którzy prowadzili 14:11. W drugiej połowie podopieczni trenera Oskara Serpiny cały czas dążyli do zmniejszenia przewagi. Gospodarze jednak stale utrzymywali przewagę bramkową. Dopiero w końcówce żółto-niebiescy doprowadzili do remisu, a mecz zakończył się w regulaminowym czasie wynikiem 30:30. W rzutach karnych skuteczniejsi byli nasi szczypiorniści 4:2.

Stalowcy wracają z Górnego Śląska z dwoma punktami. Świetny mecz rozgrywał Mateusz Stupiński, który zdobył 9 bramek, a wspomagał go nasz nowy zawodnik Igor Drzazgowski, strzelec 7 goli. Na wysokości zadania stanęli nasi bramkarze Krzysztof Nowicki i Cezary Marciniak.

ZAGŁĘBIE HANDBALL TEAM  SOSNOWIEC - BUDIMEX STAL GORZÓW 30:30 (14:11),  karne 2:4

BUDIMEX STAL GORZÓW: Nowicki, Marciniak - Stupiński 9, Drzazgowski 7, Napierkowski 5, Wychowaniec 5, Renicki 2, Jaszkiewicz 1, Ripa 1, Pietrzkiewicz, Droździk.