2023-09-16, Sport

W drugiej kolejce Ligi Centralnej Budimex Stal Gorzów zmierzyła się ze spadkowiczem z superligi Pogonią Spa Szczecin.

Rafał Renicki, najlepszy strzelec w meczu z Pogonią
Rafał Renicki, najlepszy strzelec w meczu z Pogonią Fot. Bogusław Sacharczuk

Mecz mógł się podobać licznie zgromadzonym kibicom i toczył się przy głośnym dopingu. W pierwszych minutach ekipa trenera Oskara Serpiny prowadziła dwoma - trzema bramkami, lecz szczecinianie zdołali wyrównać. Duża w tym była zasługa Filipa Wrzesińskiego, który zdobył w pierwszej połowie i całym meczu najwięcej goli dla gości. W naszym zespole ciężar zdobywania bramek wzięło na siebie kilku zawodników, a szczególnie podobać się sie mogły indywidualne akcje Rafała Renickiego. Zdobył on w sumie siedem goli i był najskuteczniejszym zawodnikiem Stali.

W 52. minucie Pogoń prowadziła 23:22, lecz końcówka w tym ciekawym meczu należała do naszego zespołu. Stalowcy wykorzystywali fakt, że szczecinianie wycofali bramkarza i po przechwytach zdobyli trzy gole strzelając do pustej bramki. Gorzowski zespół mocno zagrał w obronie i przez kilka minut goście nie byli w stanie pokonać Cezarego Marciniaka. Ostatecznie pojedynek zakończył się zasłużoną wygraną Stali 31:25.

BUDIMEX STAL GORZÓW – POGOŃ SZCZECIN 31:25