Aureliusza, Natalii, Rudolfa , 27 lipca 2024

Świetny mecz Stali i kolejny awans w tabeli

2023-11-25, Sport

W dziesiątej kolejce Ligi Centralnej czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli gorzowscy szczypiorniści, którzy tym samym awansowali na szóste miejsce w tabeli ze stratą zaledwie dwóch punktów do wicelidera rozgrywek.

Przebić się przez mielecką obronę nie było zadaniem łatwym
Przebić się przez mielecką obronę nie było zadaniem łatwym Fot. Bogusław Sacharczuk

Gorzowianie po słabszym okresie, kiedy ponieśli kilka porażek z rzędu, w ostatnich tygodniach prezentują się dużo lepiej i od razu ma to przełożenie na dobre wyniki. Nasz zespół do spotkania ze Stalą Mielec przystąpił bardzo zmotywowany i zaowocowało to kolejnym kompletem punktów.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gości, którzy szybko uzyskali trzybramkową przewagę (4:1, 5:2), ale od połowy pierwszej części dominować zaczęli gorzowianie i strzelając w pewnym momencie cztery bramki z rzędu wyszli na prowadzenie 10:8. Pierwsza połowa zakończyła się jednak sprawiedliwym remisem 12:12.

Hokejowy wynik w meczu Warty

Po zmianie stron nadal oglądaliśmy bardzo dobre widowisko. Przez długi czas drużyny grały bardzo ,,ciasno’’, praktycznie bramkę za bramkę. Posypały się też czerwone kartki. Najpierw w 38 minucie ujrzał ją Kamil Napierkowski, potem w 56 minucie Michał Nieradko. Obaj zostali usunięci z placu gry – jak to napisano w protokole – za zbyt intensywne faule na rywalu.

I ponownie jak w pierwszej połowie, swoje kilka minut mieli gospodarze, którzy potrzebowali niewiele czasu, żeby odskoczyć rywalom na trzy gole (22:19). Do końca spotkania pozostawało w tym momencie jeszcze ponad dziesięć minut, a więc każde rozstrzygnięcie było możliwe, ale to nasz zespół kontrolował wydarzenia na parkiecie. Czynił to mądrze, świetnie w bramce radził sobie nasz golkiper Cezary Marciniak i to wszystko złożyło się na to, że miejscowi utrzymali kilkubramkową przewagę do ostatniej syreny.

BUDIMEX STAL GORZÓW WLKP. – HANDBALL STAL MIELEC 26:23 (12:12)

Budimex Stal: Nowicki, Marciniak – Stupiński 7, Jaszkiewicz 6, Renicki 5, Drzazgowski 3, Pietrzkiewicz i Przybylski po 2, Wychowaniec 1, Orłowski, Napierkowski, Zając, Lemaniak, Nieradko, Ripa.

Handball Stal: Dekarz, Novikov – Valyntsau 7, Napierała 6, Kotliński 3, Kowalik i Światłowski po 2, Smoliński, Stefani i Przychodzeń po 1, Paleń, Osmola.