Aureliusza, Natalii, Rudolfa , 27 lipca 2024

Trudny, ale zwycięski mecz żółto-niebieskich

2023-12-03, Sport

Trwa świetna passa naszych piłkarzy ręcznych, którzy wygrali piąty mecz z rzędu.

Przed tygodniem gorzowianie pokonali Stal Mielec (fragment tego meczu na zdjęciu), teraz przywieźli punkty z Łodzi Fot. Bogusław Sacharczuk

Gorzowianie tym razem pokonali na wyjeździe Anilanę łódź i awansowali na czwarte miejsce w tabeli, mając taki sam dorobek punktowy jak trzeci SMS ZPRP Kielce. Obie drużyny po 11 kolejkach mają po 21 punktów, zaś niepokonany lider z Wrocławia ma komplet 30 punktów uzbierany w 10 meczach.

Gorzowianie pojechali do Łodzi z nastawieniem podtrzymania zwycięskiej serii, zwłaszcza że gospodarze spotkania nie błyszczą w tym sezonie i dotychczas wygrali tylko dwa spotkania. Każdy mecz to jednak inna historia i kiedy zespoły wyszły na parkiet nikt nie spoglądał w tabelę. Pierwsze minuty zdecydowanie należały do przyjezdnych. Stalowcy w piątej minucie prowadzili już 5:1 i wydawało się, że zainkasowanie kompletu meczowych punktów przyjdzie im łatwo.

Nic z tych rzeczy. Kolejne minut pokazały, że łodzianie nie odpuszczą. Po kolejnych pięciu minutach był już remis 6:6. Później gorzowianie odskoczyli na trzy gole (9:6), by znowu szybko stracić wypracowany dorobek. Łodzianie na pierwsze prowadzenie wyszli w 22 minucie (11:10) i tę jedną bramkę przewagi utrzymali do przerwy.

Po zmianie stron gospodarze nie odpuszczali, w pewnej chwili wypracowali trzybramkową przewagę i zanosiło się na niespodziankę. Przełom nastąpił w 41 minucie. Od stanu 14:17 inicjatywa była już po stronie gości. Nasi najpierw wyrównali na 17:17, potem objęli prowadzenie 18:17 i już nie pozwolili Anilanie przejąć inicjatywy. Gospodarze byli w stanie jedynie kilka razy doprowadzić do remisów, ale od stanu 21:21 decydujący głos mieli już nasi szczypiorniści, którzy zasłużenie zwyciężyli trzema bramkami.

GROT BLACHY PRUSZYŃSKI ANILANA ŁODŹ – BUDIMEX STAL GORZÓW WLKP. 24:27 (13:12)

Budimex Stal: Nowicki, Marciniak – Renicki 6, Pietrzkiewicz 4, Jaszkiewicz, Nieradko, Przybylski i Stupiński po 3, Lemaniak i Wychowaniec po 2, Napierkowski 1, Drzazgowski, Ripa.