2025-03-24, Sport
W Białymstoku przez trzy dni cała czołówka krajowa pingpongistów rywalizowała o medale mistrzostw krajowych w kategorii seniorów.
Ogromną niespodziankę sprawiły dwie najmłodsze uczestniczki tego czempionatu Wanessa Kulczycka (Gorzovia Gorzów) i Lena Puzio (ZKS Zielona Góra), które wywalczyły brązowy krążek w grze podwójnej.
W drodze do podium pokonały kolejno: Agnieszkę Piłat i Martę Drąg (obie LUKS Chełmno 3:1 (10,6,-8,8), następnie Paulinę Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) i Katarzynę Ślifirczyk (KTS Nowy Dwór Mazowiecki) 3:0 (11,7,8) oraz Katarzynę Rajkowską (Olimpijczyk Jeżewo) i Natalię Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) 3:2 (10,-4,7,-5,10), a w grze o finał uległy siostrom Annie i Katarzynie Węgrzyn (obie AZS UE Wrocław) 0:3 (-6,-10,-2) i tym samym obroniły honor Lubuszan.
Jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników na tych mistrzostwach był gorzowianin Samuel Kulczycki, aktualnie reprezentujący Dekorglass Działdowo, który wywalczył trzy medale, w tym dwa srebrne w grze pojedynczej (nie obronił tytułu mistrzowskiego z przed roku) i w grze mieszanej z Zuzanną Wielgos (Politechnika Rzeszów) i „brąz” z kolegą klubowym Jakubem Dyjasem w grze podwójnej.
Zapowiedzi
TENIS STOŁOWY
Drużynowe mistrzostwa województwa w kategoriach młodzieżowych: hala miejska w Gorzowie, ul. Jagiełły 11, piątek – 17.00 (juniorzy i żacy), sobota – 10.00 )kadeci i młodzicy).
Trzeci wojewódzki turniej kwalifikacyjny weteranów: hala sportowa SP w Górkach Noteckich, ul. Cmentarna 5, niedziela – 10.00.
rk
Selekcjoner siatkarskiej kadry Brazylii, Bernardo Rezende, ogłosił właśnie skład piętnastu zawodników, którzy rozpoczną przygotowania do tegorocznej Ligi Narodów.