Floriana, Michała, Moniki , 4 maja 2024

Koszykarki powalczyły w Bydgoszczy, ale tylko do przerwy

2015-09-23, Sport

W drugim ligowym meczu koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów przegrały na wyjeździe z Artego Bydgoszcz 55:72, a o wyniku zadecydowała trzecia kwarta.

W starciu z wicemistrzyniami Polski akademiczki faworytkami nie były a jednak potrafiły postawić opór. To, że nie będzie to łatwy pojedynek dla gospodyń pokazały pierwsze minuty. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego wyszły na parkiet maksymalnie skoncentrowane i choć pierwsze punkty zdobyła Martyna Koc, to po niespełna pięciu minutach było 13:9 dla naszych dziewcząt. Potem na minimalne prowadzenie wyszły bydgoszczanki, ale po 10 minutach mieliśmy remis 19:19. Druga kwarta również była bardzo ciekawa i wyrównana. Co prawda w pierwszej fazie skuteczniejsze były gospodynie, ale od stanu 31:21 inicjatywę na powrót przejęły akademiczki i doprowadziły do wyrównania 33:33. Tuż przed przerwą Martyna Koc wykorzystała dwa osobiste i Artego prowadziło 35:33.

Niestety, w przerwie z gorzowianek gdzieś uciekła koncentracja. W 45 sekundzie po zmianie stron Magdalena Szajtauer zdołała jeszcze wyrównać stan pojedynku na 35:35, ale to był ostatni dobry moment dla przyjezdnych. Od tej chwili na parkiecie dominowały już wicemistrzynie kraju, które rzuciły pod rząd 17 punktów i zrobiło się 52:35. Tę fatalną, trwającą ponad osiem minut bez kosza passę przerwała Katarzyna Jaworska. W ostatniej części gra ponownie się wyrównała, lecz nie miało to większego znaczenia, gdyż miejscowe kontrolowały wynik, a nasze zawodniczki były już myślami przy niedzielnej potyczce z mistrzyniami kraju z Wisłą Kraków.

RB

Artego Bydgoszcz – KSSSE AZS PWSZ Gorzów 72:55 (21:19, 14:14, 19:6, 18:16)

Artego: Carter 20, Koc 9, Międzik 8 (2x3), McBride 8, Pawlak 2 oraz Morris 13 (1), Reid 8 (1), Fikiel 4, Faleńczyk 0, Szybała 0, Niedźwiecka 0.

KSSSE AZS PWSZ: Brown 13 (2), Goodrich 9 (1), Szajtauer 9, Dźwigalska 6 (2), Cain 4 oraz Witkowska 8, Sobek 2, Naczk 2, K. Jaworska 2, B. Jaworska 0.