Hugona, Piotra, Roberty , 29 kwietnia 2024

Fatalny weekend piłkarzy Stilonu i Piasta

2015-09-14, Sport

Nasze trzecioligowe piłkarskie drużyny mocno tym razem rozczarowały. Piast Karnin przegrał 0:5 z Lechią Dzierżoniów, a Stilon uległ 0:2 Górnikowi Wałbrzych.

To był najsłabszy weekend dla naszych zespołów. Spodziewaliśmy się przynajmniej czterech punktów, a skończyło się nie tylko na zerowym dorobku, to jeszcze ani Piastowi ani Stilonowi nie udało się strzelić choćby jednej bramki.

Podopieczni trenera Artura Andruszczaka wybrali się do Wałbrzycha. Nikt nie liczył na łatwe spotkanie, ale przynajmniej na wyrównaną walkę. Gorzowianie jedynie w pierwszej połowie starali się dotrzymać kroku spadkowiczowi z drugiej ligi. Po zmianie stron było dużo gorzej. W 61 minucie Sebastian Surmaj dobił piłkę wcześniej wybitą z linii bramkowej przez Patryka Bila. Potem goście mieli okazję na wyrównanie, lecz po strzale Pawła Posmyka piłka przeleciała obok bramki. Wynik meczu ustalił samobójczym strzałem w 85 minucie Patryk Bil.

Górnik Wałbrzych – Stilon Gorzów 2:0 (0:0)

* * *

Piast Karnin w dotychczasowych meczach może nie zawsze grał wielki futbol, ale potrafił czynić to skutecznie. Tym razem coś się rozsypało, skoro przed własną publicznością nasi piłkarze dostali lanie 0:5. I to z zespołem, który przed tym pojedynkiem był niżej klasyfikowany.

Początek nie był nawet zły dla gospodarzy, którzy już w drugiej minucie byli bliscy strzelenia gola. Niestety, Łukasz Wawrzyniak nie potrafił w czystej sytuacji trafić do siatki. Od 20 minuty inicjatywę przejęli goście, którzy za sprawą Kamila Śmiałowskiego wyszli na prowadzenie. Tuż przed przerwą Damian Niedojad wykorzystał kontrę i już w tym momencie sytuacja miejscowych była kiepska. Kiedy w 53 minucie trzeciego gola strzelił Łukasz Maciejewski stało się jasne, że Piast nic już wielkiego w tym spotkaniu nie zrobi. Mało tego, zniechęceni gorzowianie z Karnina pozwolili strzelić sobie jeszcze dwie bramki. Najpierw uczynił to w 75 minucie Dawid Domaradzki, a dwie minuty później na listę strzelców ponownie wpisał się Niedojad.