Irydy, Tamary, Waldemara , 5 maja 2024

Grad medali na mistrzostwach Polski ju-jitsu

2015-09-14, Sport

W Żarnowcu, w województwie śląskim, odbyły się mistrzostwa Polski w ju-jitsu kategorii kadet i młodzieżowiec, organizowane miedzy innymi przez Polski Związek Ju-jitsu.

Zawody, w których wystąpiło wielu medalistów mistrzostw Europy i świata, stały na wysokim poziomie. W sumie uczestniczyło ponad 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

W pierwszy dzień została rozegrana formuła walki  ne-waza, gdzie pojedynek prowadzony jest w kimonach. Walkę można wygrać przez zastosowanie dżwigni, duszenie, jak i na punkty przez wykonanie rzutów, obalenia i pozycji w parterze.

W drugi dzień została przeprowadzona formuła walki fighting, gdzie pojedynek toczony jest w 3 fazach tj. można wykonywać techniki kopnięć uderzeń, rzutów, dzwigni, duszenia i trzymania .

W mistrzostwach, w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, wystąpiło pięciu reprezentantów Jamniuka Gorzów. W pierwszy dzień wystartowali wszyscy nasi zawodnicy. Znakomicie walczył Patryk Sitarz, który nie dał szans swoim przeciwnikom i zdobył złoty medal w kat. do 66 kg. Kolejny złoty medalista to Bartosz Żołądziejewski w kat. do 60 kg. Wystartował on ponadto w kat. do 66 kg i zdobył kolejny medal, tym razem brązowy. Srebrny medal zdobył Tomasz Ksokowski w kat. do 34 kg. Natomiast po ciężkich walkach w kat do 69 kg brązowy medal zawisł na szyi Wojciecha Maciantowicza.

W drugi dzień zawodów wystartowało 3 zawodników i wszyscy sięgnęli po brązowe medale: Wojciech Maciantowicz w kat. do 69 kg, Patryk Sitarz w kat. do 66 kg oraz Bartłomiej Wilman w kat. do 77 kg.

W sumie był to bardzo dobry występ podopiecznych Grzegorza Biegańskiego, którzy ogólnie przywieźli 8 medali tj.: 2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych.