Sergiusza, Teofila, Zyty , 27 kwietnia 2024

Świetny mecz koszykarek i ważna wygrana w Lublinie

2024-02-14, Sport

Gorzowskie koszykarki powróciły po ponad dwutygodniowej przerwie do ligowej rywalizacji i przywiozły z parkietu mistrzyń Polski prestiżowe zwycięstwo.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu w Lublinie była Stephanie Jones
Najskuteczniejszą zawodniczką meczu w Lublinie była Stephanie Jones Fot. Bogusław Sacharczuk

Nasz zespół wybrał się do Lublina osłabiony brakiem swojej liderki Chloe Bibby i mieliśmy prawo oczekiwać trudnego spotkania z aktualnymi mistrzyniami kraju. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego od początku postawiły jednak na szczelną obronę i choć w pierwszej kwarcie zdobyły zaledwie 12 punktów, to zdołały wybronić się na osiem oczek. W drugiej odsłonie obie drużyny były nieco skuteczniejsze, ale ponownie o cztery punkty lepsze były gorzowianki i na przerwę zeszły przy solidnym już prowadzeniu 37:29.

Po zmianie stron oglądaliśmy w akcji nadwarciański walec. To co nasze pokazały w trzeciej kwarcie, to był naprawdę mistrzowski poziom. Wygrana 20:6 spowodowała, że przed ostatnią kwartą przyjezdne prowadziły aż 57:35 i już były spokojne o końcowe rozstrzygnięcie. Mimo tego zdołały udowodnić swoją wyższość tego dnia nad lubliniankami, wygrywając również ostatnią kwartę.

Zwycięstwo nad Bystrzycą jest o tyle istotne, że do dużej sensacji doszło w Polkowicach, gdzie godzinę wcześniej miejscowy KGHM BC przegrał z Arką Gdynia po dogrywce 89:91. Obecnie gorzowianki są o krok od drugiej pozycji po rundzie zasadniczej. A jeżeli w najbliższy piątek na wyjeździe pokonają polkowiczanki będą bardzo bliskie wygrania pierwszego etapu rozgrywek, co w tym sezonie jest istotne, że względu na mocno okrojony play-off.

(red.)

POLSKI CUKIER AZS UMCS LUBLIN - POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA AJP GORZÓW 47:70 (8:12, 18:22, 6:20, 15:16)

AZS UMCS: Bria Goss 11, Veronica Burton 11, Elin Gustavsson 11, Aleksandra Zięmborska 5, Dominika Fiszer 5, Justyna Adamczuk 2, Aleksandra Kuczyńska 2, Michella Nassisi, Martyna Goszczyńska, Julia Jeziorna, Kylee Shook.

PSI Enea: Stephanie Jones 21 (13zb), Weronika Telenga 19 (21zb), Elena Tsineke 13, Nora Wentzel 9, Wiktoria Kuczyńska 3, Aleksandra Pszczolarska 2, Anna Jakubiuk 2, Maja Maćkowiak 1, Weronika Steblecka, Gabriela Lebiecka.