Jaropełka, Marii, Niny , 3 maja 2024

Drugie miejsce polskich waterpolistów

2014-04-14, Sport

Polscy młodzi waterpoliści zajęli drugie miejsce w gorzowskim turnieju ,,Słowianka Cup’’.

W sobotnich spotkaniach podopieczni trenera Edwarda Kujawy najpierw pokonali Białoruś 12:8, potem przegrali z Ukrainą 11:15, ale już w tym momencie byli pewni gry w finałowym spotkaniu.

Początek pojedynku z Białorusią nie był ekscytujący, zawodnicy obu drużyn grali wyjątkowo nieskuteczni. Dużo lepsze były dwie kolejne kwarty, obfitujące w dużą ilość goli. Przed ostatnią odsłoną Polacy prowadzili 8:7 i każde rozstrzygnięcie w tym meczu było jeszcze możliwe. Nasi juniorzy lepiej jednak wytrzymali mecz kondycyjnie i w ostatnich ośmiu minutach całkowicie zdominowali rywali wygrywając ostatecznie 12:8 (1:0, 3:3, 4:4, 4:1).

Przystępując do ostatniej gry eliminacyjnej z Ukrainą obie drużyny wiedziały już, że spotkają się także w spotkaniu finałowym. Początkowo lepiej radzili sobie nasi waterpoliści, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 2:1, ale w drugiej zupełnie pogubili się pod własną bramką, tracąc aż osiem goli. Pomimo tego przed ostatnią kwartą przegrywali 11:13 i nadal mieli szansę na zwycięstwo, lecz tym razem szybciej odpadli z sił i ostatecznie polegli 11:15 (2:1, 5:8, 4:4, 0:2).

Mecz finałowy biało-czerwoni rozpoczęli źle. W pierwszej połowie nic im dosłownie nie wychodziło, głupio tracili gole, sami nie potrafili znaleźć sposobu na ukraińską obronę i po 16 minutach przegrywali 1:7. W drugiej części gra się wyrównała, ale goście kontrolowali rezultat i nie pozwolili naszym na złapanie kontaktu bramkowego. Ostatecznie Ukraina zwyciężyła 11:6 (4:0, 3:1, 2:3, 2:2). Trzecie miejsce w turnieju zajęła Białoruś, czwarte Wielka Brytania.