Jaropełka, Marii, Niny , 3 maja 2024

Koniec sezonu koszykarek. Zamiast walki o medal jest piąte miejsce

2014-03-29, Sport

Gorzowskie koszykarki przegrały w Bydgoszczy z tamtejszym Artego 73:89 i w obliczu porażki szczecinianek w Toruniu wiadomo już, że akademiczki zakończyły sezon na piątej pozycji.

Do Bydgoszczy zespół trenera Dariusza Maciejewskiego jechał pełen nadziei na korzystny wynik i takowy był jeszcze pod koniec pierwszej połowy, kiedy to mieliśmy remis 35:35. Niestety, w samej końcówce drugiej kwarty gorzowianki w niespełna dwie minuty straciły dziesięć punktów z rzędu i to zdarzenie ułożyło grę w drugiej połowie. Bydgoszczanki starały się utrzymywać bezpieczną przewagę i nie miały z tym większego problemu. Ich atutem okazało się amerykańskie trio Amisha Carter, Leah Metcalf i Jessica Lawson. Zawodniczki te zagrały znakomicie, wspólnie zdobyły 64 punkty, mogły też liczyć na wsparcie Elżbiety Mowlik. Kluczem do wygranej miejscowych była świetna gra pod koszem. Aż 50 punktów zdobyły one z tej strefy. Do tego doszło 16 punktów wywalczonych po stratach naszych zawodniczek.

W drużynie KSSSE AZS PWSZ dwoiły się i troiły Sharnee Zoll, Chineze Nwagbo i Taber Spani, lecz w trójkę nie były w stanie przechylić szali zwycięstwa. Bardzo liczyliśmy na dobrą postawę Izabeli Piekarskiej, ale to, że w ogóle zagrała to był cud, gdyż w zgodnej opinii lekarzy powinna ona jeszcze wypoczywać po niedawnej kontuzji wiązadeł. Do tego zabrakło Beaty Jaworskiej mogącej dać oddech niektórym zawodniczkom, a i Magdalena Losi po ostatnich perypetiach zdrowotnych nie powróciła do najwyższej formy.

Szkoda, że sezon jest już za nami. Do pełni szczęścia i walki o medale zabrakło jednej wygranej. Ot choćby nad Wisłą Kraków czy CCC Polkowice. Z obydwoma zespołami niedawno nasze dziewczyny przegrały różnicą zaledwie dwóch punktów. Taki jest ten sport...

Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 89:73 (21:18, 24:19, 27:17, 17:19)

Artego: Metcalf 26 (1x3), Carter 21, Lawson 17 (1), Mowlik 13 (2), Jeziorna 5 oraz Koc 7 (1), Pietrzak 0

KSSSE AZS PWSZ: Zoll 20, Nwagbo 19, Spani 16 (2x3), Dźwigalska 5 (1), K. Jaworska 1 oraz Losi 8 (2), Piekarska 4, Trębicka 0