Irydy, Tamary, Waldemara , 5 maja 2024

Sukcesy i porażki (10) – Objawienie roku

2014-01-10, Sport

Kończymy podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych gorzowskiego sportu w 2013 roku.

W ostatniej kategorii ,,Objawienie Roku’’ nasze wyróżnienie kierujemy w stronę piłkarki nożnej TKKF-Stilon – Pauliny Dudek. Ta urodzona w czerwcu 1997 roku młoda dziewczyna wywalczyła razem z koleżankami z reprezentacji Polski mistrzostwo Europy w kategorii U-17. To naprawdę duże osiągnięcie, zważywszy na obecną pozycję nie tylko męskiej, ale też kobiecej polskiej piłki w Europie.

Paulina pochodzi ze Słubic, z gorzowskim klubem związała się w 2012 roku. Jej wyjazd na finały mistrzostw Europy do Szwajcarii stał pod znakiem zapytania ze względu na odniesioną kontuzję, ale zacisnęła zęby i pojechała. A tam grała jak z nut. W półfinałowym spotkaniu przeciw Belgii strzeliła gola, a Polski wygrały 3:1. W finale przeciwko Szwedkom Paulina także wybiegła na boisko, przez 78 minut dała z siebie wszystko, żeby pomóc koleżankom w zwycięstwie 1:0. Boisko opuściła z powodu kontuzji kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziny z Chorwacji (dziewczęta grały 2x40 minut), by zaraz potem świętować z koleżankami mistrzostwo Europy. Przed 20 lat Gorzów  miał mistrza Europy U-16 (Artura Andruszczaka), dzisiaj ma mistrzynię wśród dziewcząt i tego możemy być dumni.