Irydy, Tamary, Waldemara , 5 maja 2024

Jeden set to za mało. Siatkarze przegrali w Sulęcinie

2014-01-12, Sport

Siatkarze gorzowskiego GTPS nie zdołali się zrewanżować Olimpii Sulęcin za porażkę we własnej hali. W sobotnim meczu przegrali w Sulęcinie 1:3.

Pierwszy set zakończył się wygraną gorzowian po dobrej grze z obu stron. Już pierwsze akcje tej partii zwiastowały ciekawą i wyrównaną walkę. Do stanu 18:17 dla gości żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyższej niż dwupunktowej przewagi. Dopiero w tym momencie kilka udanych akcji pozwoliło podopiecznym trenera Krzysztofa Kocika odskoczyć na cztery oczka, co zniechęciło rywali do dalszej walki.

Niestety, dwa kolejne sety to już koncertowa gra Olimpia, która przy aktywnym dopingu swoich fanów dzieliła i rządziła na parkiecie. W drugiej partii goście kroku przeciwnikom dotrzymywali jedynie do stanu 12:12. Potem wystarczyło kilka błędów, parę źle wyprowadzonych kontr i było po zabawie. W trzeciej odsłonie wyrównana gra toczyła się do rezultatu 8:8. W dalszej części sulęcinianie wypracowali kilkupunktową przewagę i już do końca seta kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Fatalnie dla GTPS-u rozpoczęła się czwarta partia. Od rezultatu 2:2 obserwowaliśmy wyjątkowo nieporadnie grającą ekipę z Gorzowa, która chwilami nie radziła sobie z prostymi zagraniami. Dopiero od stanu 9:17 nasi siatkarze  uporządkowali grę, zaczęli w ekspresowym tempie odrabiać straty, doprowadzili do wyniku 21:23, ale na więcej nie było ich stać. Szkoda tej przegranej, bo można było pokusić się o lepsze wynik.