Longiny, Toli, Zygmunta , 2 maja 2024

Jest bardzo zadowolony z postawy zawodników

2024-02-05, Sport

Siatkarze Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów zagrali przed własną publicznością z zespołem Konspol Słupca 3: 0 w meczu 18. kolejki 1 grupy II ligi.

Gorzowianie, po dwóch wyjazdowych porażkach, przystąpili do spotkania bardzo zmobilizowani i od początku pojedynku nie pozostawili rywalom złudzeń, kto jest lepszy. Trener Rafał Legień po raz kolejny postawił na młodego rozgrywającego Mateusza Maciejewicza, który efektownie rozdzielał piłkę swoim partnerom.

Skuteczny w ataku był Łukasz Grot oraz kapitan Maciej Kordysz.  Ostatecznie gospodarze pewnie wygrali w trzech setach, a ich wygrana nie podlegała dyskusji. Pojedynek trwał godzinę i dwadzieścia minut. W przeciągu całego spotkania trener Legień tylko raz poprosił o przerwę w drugim secie, gdy przy stanie 13: 9 dla Stilonu, goście zdobyli trzy punkty z rzędu. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mateusz Maciejewicz.

- Jestem bardo zadowolony z postawy chłopaków. Widać, że blok i zagrywka w tym meczu funkcjonowały bardzo dobrze, a nad tym przez ostatnie dwa tygodnie mocno  pracowaliśmy. Ogromnie się cieszę, że taka masa kibiców oglądała i dopingowała Stilon – powiedział dla klubowych mediów trener Legień.

W sobotę 10 lutego kolejny mecz domowy siatkarzy Stilonu. Rywalem niebiesko-białych w zaległym spotkaniu będzie ekipa Wilków Wilczyn. Mecz rozpocznie się w hali przy ulicy Warszawskiej o godzinie 18.00.

AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW – KONSPOL SŁUPCA 3:0 (29:18, 25:20, 25:19)

STILON:  Maciejewicz, Grot, Kordysz, Koliński, Pulkowski, Akala, Kołtowski (libero) oraz Stefanowicz, Śląski, Dzierżyński, Kowalski, Ziętek, Klocek, Masłowski (libero)