Balladyny, Lilli, Mariana , 30 kwietnia 2024

Awansowały do półfinału. W sobotę mecz z faworytkami

2024-02-02, Sport

W rozgrywanym w Sosnowcu turnieju o Puchar Polski gorzowskie koszykarki pokonały pierwszą przeszkodę i awansowały do półfinału.

W turnieju występuje sześć zespołów. Mistrz i wicemistrz Polski z poprzedniego sezonu są rozstawieni i zagrają w półfinałach, natomiast czterech pozostałych uczestników rywalizację rozpoczęło od fazy ćwierćfinałowej. PolskaStrefaInwestycji Enea od razu trafiła na Arkę Gdynię, którą po zaciętej walce pokonała 73:68.

Spotkanie było bardzo wyrównane od początku do ostatnich sekund. Przed ostatnią kwartą gorzowianki prowadziły dwoma punktami 58:56, potem na prowadzenie powróciły gdynianki 60:58, ale od stanu 61:60 nasze koszykarki już nie pozwoliły rywalkom wyjść na prowadzenie. Na półtorej minuty przed końcem było 71:68 i gdynianki nie były już w stanie zdobyć żadnego punktu. Wynik spotkania ustaliła na 33 sekundy przed końcową syreną Wiktoria Kuczyńska.

W sobotnim meczu (3 lutego) o awans do finału podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego zagrają ze zdecydowanymi faworytkami turnieju – zespołem KGHM BC Polkowice. W drugiej parze zmierzą się zapewne gospodarz Pucharu Polski – Zagłębie Sosnowiec (w drugim ćwierćfinale pokonało 96:71 pierwszoligowca z Sokołowa Podlaskiego) i mistrz Polski – Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Finał odbędzie się w niedzielę.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów - VBW Arka Gdynia 73:68 (21:16, 18:26, 19:14, 15:12)

PSI Enea: Stephanie Jones 24, Weronika Telenga 13, Elena Tsineke 10, Nora Wentzel 9, Anna Jakubiuk 8, Wiktoria Kuczyńska 6, Ewelina Śmiałek.

Arka: Kastanek 22, Borkowska 14, Wrzesiński 8, Cowling 6, Puter 6, Podgórna 5, Bazan 4, Miškinienė 3, Żytkowska, Szymkiewicz.