Hugona, Piotra, Roberty , 29 kwietnia 2024

Gorzowskie koszykarki nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki

2024-01-06, Sport

W piętnastej kolejce Orlen Basket Lidze Kobiet gorzowskie koszykarki gościły w Arenie Gorzów Energię Polski Cukier Toruń.

Faworytkami spotkania były podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego, ale popularne ,,Katarzynki’’ wcale nie chciały łatwo oddać pola i przez trzy kwarty dzielnie walczyły, choć cały mecz był pod kontrolą gospodyń. Już w  pierwszej kwarcie nasze szybko ustawiły mecz pod siebie, uzyskując w tym fragmencie spotkania dziesięciopunktową przewagę.

Na początku drugiej kwarty ta przewaga urosła początkowo do czternastu punktów (33:19), a w 17 minucie mieliśmy już 18-punktową przewagę (46:28). Tuż przed przerwą przyjezdne zdołały jednak odrobić część strat, zaś w trzeciej kwarcie zbliżyły się nawet na dwa punkty straty (56:58) i w Arenie Gorzów zrobiły się emocje, jakich chyba jednak przed meczem się nie spodziewano.

Akademiczki szybko zdobyły dziesięć punktów z rzędu i na początku czwartej kwarty ponownie miały bezpieczną przewagę, którą z każdą kolejną minutą powiększały. Ostatecznie wygrały to spotkanie różnicą 25 punktów.

(red.)

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów - Energa Polski Cukier Toruń 88:63 (27:17, 23:21, 16:18, 22:7)

PSI Enea: Bibby 23, Jones 14, Wentzel 12, Pszczolarska 11, Telenga 10, Jakubiuk 9, Tsineke 7, Kuczyńska, Śmiałek, Lebiecka.

Energa: Washington 21, Stankiewicz 14, Kapinga Maweja 12, Strong 8, Ossowska 3, Sobiech 3, Krupa 2, Trzymkowska i Urban.