Hugona, Piotra, Roberty , 29 kwietnia 2024

Pewna wygrana Stilonu w nowej hali sportowej

2024-01-08, Sport

W kolejnym meczu drugiej ligi siatkarze Agencji Inwestycyjnej Stilon zmierzyli się ze Stoczniowcem Politechniką Gdańską.

Na zdjęciu Łukasz Grot
Na zdjęciu Łukasz Grot Fot. Bogusław Sacharczuk

Było to pierwsze spotkanie naszych siatkarzy w nowej hali przy świetnym dopingu kibiców, a tych zjawiło się sporo, bo blisko cztery tysiące. Gorzowianie, mimo że wcześniej nie przeprowadzili nawet jednego treningu w nowej hali, byli zdecydowanym faworytem ligowego starcia. Goście pokazali się z dobrej strony jedynie w pierwszym secie, który skończył się ostatecznie na przewagi wygraną Stilonu 29:27.

Drugi set to zdecydowana przewaga naszych siatkarzy, którzy pewnie wygrali 25:16. Trener Łukasz Lamcha mógł sobie pozwolić na roszady w składzie i na parkiecie pojawili się rezerwowi. W trzecim secie goście próbowali nawiązać walkę i nawet przez moment prowadzili, lecz końcówka należała do naszego zespołu. Łukasz Grot został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Warto podkreślić wzorową organizację meczu i świetną atmosferę. Z pewnością w nowej hali doping będzie z każdym mecze coraz lepszy, a hala zapełni się jeszcze w większym stopniu.

Kibice spragnieni siatkówki już od 10 stycznia będą mieli natomiast możliwość obejrzenia Mistrzostw Europy Wschodniej U20. O awans do finałów mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej zagra reprezentacja Polski oraz Azerbejdżan, Łotwa, Ukraina i Estonia.

AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW - STOCZNIOWIEC POLITECHNIKA GDAŃSKA 3:0 (  29:27, 25:16, 25:22)

STILON: Maciejewicz, Grot, Kordysz, Koliński, Pulkowski, Akala, Kołtowski (libero) oraz Stefanowicz, Dzierżyński, Kowalski, Ziętek, Klocek, Masłowski (libero