Hugona, Piotra, Roberty , 29 kwietnia 2024

Załatwiły sprawę w pierwszej kwarcie

2023-12-27, Sport

W pierwszym meczu rundy rewanżowej fazy zasadniczej gorzowskie koszykarki zmierzyły się na wyjeździe z Basketem 25 Bydgoszcz.

Anna Jakubiuk w bydgoskiej hali zdobyła 22 punkty
Anna Jakubiuk w bydgoskiej hali zdobyła 22 punkty Fot. Bogusław Sacharczuk

Z rywalem tym podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego zawsze mają problemy, co pokazał choćby mecz w Gorzowie na inaugurację rozgrywek, który zakończył się wygraną akademiczek, ale ,,tylko’’ 90:82. Przed wyjazdem do Bydgoszczy w obozie gorzowianek nie było może nerwowości, ale niepewność, gdyż w autobusie wiozącym koszykarki na spotkanie zabrakło kontuzjowanej Eleny Tsineke.

Brak greckiej rozgrywającej tak mobilizująco wpłynął na nasz zespół, że zakończyły one praktycznie mecz szybciej niż on się na dobre nie rozpoczął. Mówi o tym wynik pierwszej kwarty, którą gorzowianki wygrały 28:7. To był cios, po którym miejscowa drużyna nie miała prawa się podnieść. Owszem, w drugiej kwarcie bydgoszczanki nawiązały wyrównaną walkę, ale i tak przegrały ten fragment meczu jednym punktem i na przerwę drużyny schodziły przy stanie 50:28.

W drugiej połowie nasz zespół dalej dominował i stale powiększał przewagę. Dzięki temu sporo minut dostały choćby Gabriela Lebiecka i Ewelina Śmiałek. Onie wykorzystały swoją szansę. Świetny występ zaliczyła też Anna Jakubiuk, choć po takim meczu wszystkie zawodniczki zasługują na pochwałę.

Po 11 kolejkach akademiczki w tabeli plasują się na drugiej pozycji. Już w sobotę, 30 grudnia jadą one do Pruszkowa, gdzie będą faworytkami do wygranej i zapewne 2023 rok skończą na pozycji wiceliderek. A my już nie możemy doczekać się kolejnego meczu w Arenie Gorzów. Już 6 stycznia nasz zespół zmierzy się z Energą Polski Cukier Toruń. Bilety można kupować TUTAJ.

KS Basket 25 Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów 58:97 (7:28, 21:22, 16:22, 14:25)

PSI: Jakubiuk 22, Bibby 14, Jones 13, Wentzel 12, Lebiecka 11, Telenga 7, Pszczolarska 7, Kuczyńska 4, Śmiałek 4, Maćkowiak 3.

Basket: Pawlikowska 20, Papiernik 13, Calloway 10, Hamilton 7, Sztąberska 7, Wieczyńska 1, Radić, Świątkowska, Zdrodowska, Maławy, Zmierczak.