Balladyny, Lilli, Mariana , 30 kwietnia 2024

Koszykarki kończą rok z dziesiątą wygraną

2023-12-30, Sport

W ostatnim meczu w 2023 roku gorzowskie koszykarki pokonały na wyjeździe MKS Pruszków 110:62.

Wiktoria Kuczyńska w Pruszkowie zdobyła 14 punktów
Wiktoria Kuczyńska w Pruszkowie zdobyła 14 punktów Fot. Bogusław Sacharczuk

Już końcowy wynik pokazuje, że na parkiecie zmierzyły się dwie drużyny o odmiennych aspiracjach sportowych, ale przede wszystkim o innych umiejętnościach. W sumie należało się tego spodziewać, skoro gospodynie w obecnych rozgrywkach nie wygrały jeszcze żadnego meczu, a najniższą porażkę, jaką doznały była w Bydgoszczy miesiąc temu, kiedy przegrały z tamtejszym Basketem 71:83.

Mecz MKS-u z PolskąStrefąInwestycji Enea był ciekawy jedynie w pierwszej kwarcie. Dosyć długo gra toczyła się wokół remisu, miejscowe nawet raz prowadziły (11:10), ale od tego wyniku powoli inicjatywę zaczęły przejmować podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego, które pierwszą kwartę wygrały sześcioma punktami (20:14).

W drugiej kwarcie oglądaliśmy bardzo fajne spotkanie, z dużą ilością trafień z obu stron. W sumie zespoły zdobyły aż 54 punkty. Gospodynie jednak nie wytrzymały tempa i po przerwie szybko zgasły. Inaczej akademiczki, które były w dobrych humorach i zaczęły grać widowisko, rzucając po przerwie aż 61 punktów. To naprawdę świetny wynik, nawet biorąc pod uwagę nie najwyższą klasę rywalek.

Już w środę, 3 stycznia gorzowianki jadą na mecz do Poznania, natomiast 6 stycznia zmierzą się w Arenie Gorzów z Energą Polski Cukier Toruń.

MKS Pruszków - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów 62:110 (14:20, 25:29, 12:35, 11:26)

PSI Enea: Jones 23, Bibby 20, Kuczyńska 14, Tsineke 13, Jakubiuk 9, Pszczolarska 8, Telenga 7, Śmiałek 7, Wentzel 6, Lebiecka 3.

MKS: Stawicka 16, Świeżak 15, Marcinkowska 11, Frojdenfal 7, Giżyńska 5,  Zaborska 4, Jastrzębska 3, Dmochewicz 1, Haponik, Dec.