2014-09-01, Kultura
Kamienica Artystyczna Lamus zaprasza w piątek 5 września o godz. 19.00 na koncert duetu wiolonczelowego SYNTONIA (Piotr Więcław i Katarzyna Winkiewicz). Prowadzenie: Z. Marek Piechocki. W programie: Jean Baptiste Barriére - Sonata G – dur. Reinhold Ernst Gliére - Pięć duetów wiolonczelowych op. 53. Józef Haendel – Johan Halvorsen – Passacaglia.
Piotr Więcław - wiolonczelista Filharmonii Gorzowskiej. W orkiestrze Filharmonii Gorzowskiej od samego początku - jest liderem wiolonczel. Katarzyna Winkiewicz - w Filharmonii Gorzowskiej pojawiła się w marcu 2013 roku. Jest instrumentalistką zauważalną. Melomani podziwiają jej zaangażowanie się w grę i - co niecodzienne - uśmiechanie się do nut, dobrą aurę, osobowość. Widoczną wrażliwość na Muzykę, tę, która wokół niej w czas koncertu.
Z.M.P.
Anegdoty o nauczycielach, wspomnienia z górskich wycieczek, zdjęcia, wycinki artykułów –wszystko to odnaleźć można w pamiątkowych kronikach Liceum Pedagogicznego w Gorzowie, które kilka dni temu otrzymaliśmy od Zofii Bednarz, jednej z absolwentek tej szkoły i byłej wiceprezydentki Gorzowa Wielkopolskiego.