Echogorzowa logo

wiadomości z Gorzowa i regionu, publicystyka, wywiady, sport, żużel, felietony

Jesteś tutaj » Home » Kultura »
Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Nocny Szlak Kulturalny

2021-06-12, Kultura

Po raz trzynasty w Gorzowie rudza właśnie Nocny Szlak Kulturalny, w trakcie którego czeka nas mnóstwo różnorodnych wydarzeń i imprez, w tym koncerty, pokazy filmowe, happeningi czy spektakle.

medium_news_header_30641.jpg

Jest to impreza zainspirowana popularną w wielu miastach „nocą muzeów”. Pomysłodawca i organizator główny, jakim jest Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie, rokrocznie zaprasza do współpracy wielu autonomicznych partnerów.

Kultura nie jest licencjonowana, a sztuka przejawia się w zaskakująco wielu miejscach, formach i kreacjach. Już po raz czwarty instytucje kultury, stowarzyszenia i fundacje, formalne i nieformalne grupy artystyczne, kluby, lokale gastronomiczne zorganizują blisko 30 różnorodnych wydarzeń w kilkunastu, często nietypowych punktach miasta.

PROGRAM NSK 2021

1.

15:00-20:00 Wełniany Rynek, ul. Hawelańska

Biuro Turystyki Stacjonarnej VOYAGE VOYAGE. Podróżowanie zagraniczne stało się utrudnione i niebezpieczne, a przecież chcemy zwiedzać świat. Biuro oferuje bezpieczne, ekologiczne podróże po najczęściej odwiedzanych zakątkach świata. W 5 minut można będzie znaleźć się w pięciu odległych miejscach. Ilustracje egzotycznych pejzaży będą miały lukę, którą można będzie wypełnić swoją osobą wpasowując się w otoczenie. Nasze gorzowskie, zagraniczne ;) podróże zostaną sfotografowane i wydrukowane. Zapraszają Ewa Kozubal i Ewa Bone.

2.

16:00-24:00 Nisza 14/14, przyszła Restauracja Rattan, Bulwar Wschodni

NA FALI. Wystawa obrazów o tematyce pejzażowej inspirowana pięknem okolicznych jezior. Ekspozycja ma charakter loftu przypominającego portowy magazyn.

Zaprasza autorka - Agata Kaczuk-Jagielnik.

3.

17:00 Witryny dawnego sklepu Troll, obok Studni Czarownic

ZDANIA NAPOWIETRZNE Ryszarda Grzyba. Malarz, poeta, projektant graficzny. W ramach projektu kolekcjonuje krótkie sentencje poetyckie, „absurdalne - jak mówi – haiku” i umieszcza je w kontekście zupełnie obcym poetyckim eksperymentom - na billboardach, pocztówkach, ołówkach, kubkach, zmienia je w neony, tabliczki informacyjne. Poprzez zawłaszczenie przestrzeni przeznaczonej dla innego rodzaju komunikatów, artysta wzmacnia siłę ich przekazu, wywołując swego rodzaju suspens. Organizator: Miejski Ośrodek Sztuki.

4.

17:00-18:30 Kawiarnia Letnia, ul. Chrobrego 2a

KONCERT ŻYCZEŃ. Wielu pamięta ten telewizyjny program. W kultowej kawiarni będziesz mógł w ten wyjątkowy sposób życzyć komuś sto lat, przesłać pozdrowienia czy wyznać miłość. W spotkaniu będzie nam towarzyszyć muzyka lat 80- i 90-tych śpiewana na żywo przez m.in. Katarzynę Mosek, Brożka, Beniamina&Niedżwiedzia, Michała Dominowskiego, Annę Sokolnicką…

Koncert poprowadzą Julia Adamczyk i Mariusz Lewandowski.

5.

17:00-21:00 Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9

Wystawa pokonkursowa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, prezentująca prace plastyczne inspirowane twórczością Marii Konopnickiej, patronki Szkoły.

Warsztaty literacko-plastyczne poprowadzą poetki, autorki książek dla dzieci Jolanta Karasińska i Beata Patrycja Klary.

6.

17:00-21:00 Skwer Zenona Bauera, ul. Wawrzyniaka / ul. Przemysłowa

PRZYSTANEK MAŁA UKRAINA. Wyjątkowy koncert będący obrazem kultury adoptującej się na emigracji. Wystąpią sekcje trzech grup wiekowych zespołu CZERWONA KALINA złożonego z członków lokalnej społeczności ukraińskiej.

20:30-21:00 - Inscenizacja oparta na tradycji puszczania wianków na wodzie.

Zaprasza Lubuskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego „ROZWÓJ”.

7.

17:00-22:00 Skwer nad Kłodawką koło siedziby Hufca przy ul. Wyszyńskiego 3 oraz siedziba Hufca

NA HARCERSKIEJ ŁĄCZCE. Będą atrakcje przyjazne dla dzieci i tych starszych także! Zabrzmią prawdziwe śpiewy przy ognisku, harcerskie, turystyczne i inne znane hity. Będzie także czekać Kawiarenka “Pod chmurką” oraz ognisko z kiełbaskami. Dla chętnych lekcja pieczenia podpłomyków! Po głównych atrakcjach zadbamy o pamiątkowe selfie na ściance - niespodziance. Odnajdźcie siebie lub bliskich na fot. w starych kronikach. Zaprasza Hufiec Gorzów Wlkp. ZHP.

8.

17:00-22:00 Teren pod filarami Mostu Lubuskiego, ul. Wał Okrężny

#FILARY SZTUKI - MUZYKA MIASTA. Kultura hip hop w pigułce. Streetart, muzyka na żywo, filmy i amerykańskie auta. Zapraszają: dj Nambear, American Cars #66400 i pracownia ARTOTEKA.

9.

17:00-2:00 Mała Galeria GTF - MCK, ul. Chrobrego 4

66. DOROCZNA WYSTAWA FOTOGRAFII GTF. Ekspozycja zawiera prace nagrodzone i wyróżnione  oraz zakwalifikowane do wystawy organizowanej od 1954 roku, tj. od  momentu powstania Gorzowskiego Towarzystwa  Fotograficznego. Do wystawy  wydany został  katalog ze wszystkimi  pracami.

10.

17:30-20:00 Wycieczka historyczna, start przy ul. Dworcowej 1, pod Dworcem PKP

WYSPA PRZEMYSŁU, WYSPA WOLNOŚCI - niezwykła historia gorzowskiego ZAWARCIA. Omówimy między innymi historię ciągnika Mazur, który dojechał aż do Brazylii, tragedię w kinie „Capitol”, w 1950 roku i jej związek z A. Walentynowicz i A. Gwiazdą, znaczenie żeglugi, obiektów fabrycznych i robotniczej dzielnicy mieszkaniowej sprzed 100 lat. W miejscu wydarzeń wspomnimy brutalnie stłumiony strajk. Zgłoszenia na adres e-mail jaroslaw.palicki@ipn.gov.pl.

Zaprasza Instytut Pamięci Narodowej - oddział Szczecin, delegatura Gorzów Wlkp.

11.

18:00-19:00 Park Róż, ogródek Cafe CośTam, ul. Wybickiego 7

PORTRET KOBIETY - PRZESŁANIE. Marek Zalewski z zespołem zaprezentuje piosenki z repertuaru Ireny Santor, Karin Stanek, Kaliny Jędrusik, Kory. Piosenki o niezwykłym klimacie, nostalgiczne i pełne uczucia. W rolę śpiewającej kobiety wcieli się Justyna Jeleń, a towarzyszyć jej będą: Marek Zalewski -piano, Arkadiusz Malinowski - bas, Mariusz Lipiński - perkusja.

12.

18:00-20:00 Skwer z fontanną przy dawnej siedzibie Banku Pekao S.A., ul. Jagiełły

GDZIE BYŁ PLAC ŁAZIENKOWSKI W GORZOWIE?

Uwaga zmiana! Zapraszamy na skwer przy Łaźni Miejskiej o godzinie 21:00

GDZIE BYŁ PLAC ŁAZIENKOWSKI W GORZOWIE?

Robert Piotrowski w formie slajdowiska zaprezentuje nieznane fragmenty miasta. Wiążą się z nimi pasjonujące historie. Plac Łazienkowski - obecnie skwer z fontanną ma także intrygujące otoczenie. Zaprasza Stowarzyszenie Sztuka Miasta.

13.

18:00-21:00 Lokal Bazylia i Groszek, CH Nova Park, ul. Przemysłowa 2

SZTUKA UŻYTKOWA W WERSJI ECO.

Własnoręcznie stwórz unikalną ozdobę do swojego domu.

18:00-19:00 - Warsztaty z techniki malowania osłonek betonowych.

19:00-20:00 - Warsztaty wykonywania ozdobnych świec z wosku sojowego.

20:00-20:30 - Dyskusja na temat sztuki użytkowej w duchu eko i zero waste.

Warsztaty poprowadzi Patrycja Błaszczyk, zapisy na adres: fundacjaroslinnejintegracji@gmail.com

 Między warsztatami proponujemy degustację roślinnych słodkości.

Zaprasza Fundacja Roślinnej Integracji.

14.

18:00-22:00 ŁUBU DUBU, ul. Łokietka 32

18:00-19:00 - PUNCTUM - to zdjęcie działa na mnie. To powstający cykl fotografii. Subiektywnie wybrany, poprzez mój czas, moje miejsce, moje doświadczenie, eksponowany na stałe w Łubu Dubu. Pomysłodawca: Tomasz Hołyński.

19:00-20:00  MAGIA ŚWIATŁA - Wystawa Grupy Fotograficznej Azyl-Art prezentująca różnorodne podejście do roli światła w konstruowaniu obrazu. Autorzy stosują rozmaite techniki i stylistyki.

20:00-21:00  WSZYSTKIE UCIECZKI ZYGFRYDA - Nieopowiedziane Ziemie Zachodnie. Spotkanie autorskie z Włodzimierzem Nowakiem, autorem m.in. takich pozycji jak: „Obwód głowy” czy też „Niemiec”. Pozycji szczególnych dla mieszkańców Ziemi Odzyskanej. Ziemi dla jednych straconej, a dla innych nowej i jeszcze nie odkrytej. Organizator: Stowarzyszenie Szeroki Kąt Widzenia.

15.

18:00-22:00 Miejski Ośrodek Sztuki, ul. Pomorska 73

18:00-21:00  NIE MA CENNIEJSZYCH RZECZY NAD ZEPSUTE. Warsztaty Barbary Gryki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Artystka pochodzi ze wsi Końskowola. Studiowała na ASP w Warszawie. W 2019 roku uzyskała dyplom w Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki. W swojej praktyce zajmuje się działaniami performatywnymi.

19:00-22:00  JEŚLI NIE WIESZ JAK TO POWSTALO, TO NA PEWNO BYLI KOSMICI.

Szymon Szewczyk - autorskie oprowadzanie po wystawie. Artysta audiowizualny, scenograf, projektant, autor muzyki teatralnej i eksperymentalnej. Interesują go relacje człowieka z jego materialnym i kulturowym otoczeniem oraz poszukiwanie nieoczywistych powiązań między z pozoru odległymi zjawiskami, teorie spiskowe, kreatywna prowizorka, tymczasowość, tanie materiały, DIY, nadmiar informacji, podejrzane naukowe teksty, głupie żarty, śmiertelna powaga, śmieci, imitacje, zakłócenia, błędy, zmyślone rytuały, oswojona egzotyka, wątpliwość w uporządkowaną wiedzę o świecie.

20:30-21:20 Koncert ŁUKASZA DZIEDZICA - artysty audiowizualnego, kuratora, producenta wystaw, od niedawna malarza. Na koncie ma szereg wydawnictw dla labeli takich jak Mik Musik czy BDTA. Jego najbardziej rozpoznawalny projekt muzyczny czerpiący z estetyki techno to John Lake, a razem z Wojtkiem Kucharczykiem tworzy duet Iron Noir. Koncertował m.in. na festiwalach Unsound w Krakowie, Tauron Nowa Muzyka i Ars Cameralis w Katowicach, Supermarket Art Fair w Sztokholmie, Art Meetings w Kijowie, L’Tronica Festival w Łodzi.

16.

18:00-22:00 Terminal08, ul. Grobla 15

PIOTR BOSACKI - WIERSZE DWUSTRONNE, kuratorka JAGNA DOMŻALSKA.

Autor jest artystą wizualnym związanym z poznańską grupą Penerstwo. Członek Grupy KOT, kompozytor i twórca filmów animowanych i obiektów. Piotr Bosacki działa na pograniczu wielu dyscyplin - muzyki, sztuki, animacji i literatury. Kuratorka wystawy: Jagna Domżalska, pracuje w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

17.

18:00-23:00 Bar u Bartosza, ul. Łokietka 35

BASTARIUM GĄSIORA. Autor dzieli się z nami swoim przedstawieniem zwierząt prawdziwych i fantastycznych. Ich symbolika jest wyraźna, aczkolwiek daje odbiorcy szerokie pole do własnych interpretacji. Artysta do swoich prac używa starego drewna, kamienia, porzuconych przedmiotów użytku codziennego.

20:00 - Spotkanie z Jerzym Gąsiorkiem.

18.

18:00-23:00 Stowarzyszenie BAZA, ul. Śląska 58

SZLAK BY TU TRAFIŁ + PCHLI TARG.

17:30 - Rozstawienie targowych stoisk.

18:00 - Rozpalenie grilla, serwowanie pieczonych warzyw i przysmaków także z własnych produktów.

18:00-21:00 - Warsztaty sitodruku (na własnej koszulce, torbie itp.).

18:00-23:00 - Na mobilnym soundsystemie, zagrają zaproszeni DJ’e i muzycy.

Wieczór zakończy wspólne muzykowanie przy ognisku. Dzieciaki, zwierzaki, rowery i instrumenty mile widziane.

19.

18:00-24:00 Plac Nieznanego Żołnierza („Kwadrat”), ul. Chrobrego

STACJA MOTOCYKLOWA BOANERGES. Prezentacja motocykli, filmów dokumentalnych, promowanie etosu, trzeźwości i pasji do jednośladów. Zaprasza Chrześcijański Klub Motocyklowy BOANERGES.

20.

18:00-1:00 WARTOWNIA, ul. Wał Okrężny

MAGIA DRUKU 3D z HAPPY PRINT vol. 2.

Przedstawimy krótką historię druku 3D, technologii FDM, DLP, SLS, SLA, jej zastosowanie w praktyce. Pokażemy wykorzystywane materiały jak metal, szkło, czekolada, a nawet lód, materiały recyklingowe, biopolimery z drobinkami drzewnymi, biodegradowalność skrobi. Zademonstrujemy sam proces i postprocessing obiektów. Organizator: HAPPY PRINT.

21.

18:00-4:00 Klub MagnetOffOn (Łaźnia Miejska), ul. Jagiełły 11

SZYMON SZYMANKIEWICZ - WYSTAWA PLAKATÓW. Autor jest jednym z najlepszych plakacistów młodego pokolenia. Charakteryzuje go minimalistyczny styl, operuje powszechnie znanymi symbolami i ich przetworzeniami. Korzysta z podstawowych kolorów, rzadko używa słów, co sprawia, że prace są równie czytelne na forum ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Podejmuje przede wszystkim tematy społeczne i polityczne.

22:20-23:20 CÓRY SŁOŃCA - Hanka Łubieńska i Marta Wołczecka. Choć ich drogi splatały się niejednokrotnie w rodzinnym Gorzowie, poznały się dopiero w Poznaniu. Utworzyły projekt będący duetem muzyczno-performatywnym. Ich kompozycje to śmiała podróż przez emocje na bazie tekstów Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej i muzyki eksperymentalnej.

23:30-4:00 WOLNA CHATA - czyli Acer i Soł Najs. Gorzowski kolektyw Dj’ski zaprezentuje swoją selekcję muzyki house dla koneserów i amatorów gatunku. Zaprasza Fundacja i Klub MagnetOffOn.

22.

18:30-22:00 Lokal należący do KRUS, ul. Ogrodowa 6A (zmiana godzin otwarcia 17:00- 00:00 )

KOLEKCJA MALARSTWA ALINY ELWIRY TARKOWSKIEJ. Wystawa najnowszej twórczości artystycznej mieszkanki Gorzowa. Tematyka obrazów jest bardzo różnorodna: postacie, martwa natura, kwiaty, pejzaże, elementy architektury, abstrakcje. Technika obrazów także bardzo zróżnicowana.

Malarka najwyraźniej bawi się sztuką. Miesza style, techniki i tematykę. Wystawa będzie czynna także w dniach kolejnych.

Na wernisaż (o godzinie 18:00) i wystawę zaprasza autorka prac- Alina Elwira Tarkowska.

23.

19:00-22:00 Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, ul. Łokietka 20a

ZAJRZYJ W SIEBIE. Wystawy: plastyczna „Świat wyobraźni” autorstwa młodych twórców z MDK, inspirowana freskiem Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej oraz fotograficzna „Projekcje - nic nie jest tym, czym powinno być. Zajrzyj w siebie i sam nadaj znaczenie temu co widzisz” Moniki Kleist.

24.

19:00-23:00 Lokal po księgarni przy ul. Hawelańskiej

CIĘŻKI na NSK-a

19: 00 MONIKA ŁUCZAK wernisaż wystawy pracy dyplomowej  ,, Złoty Wiek". Gorzowianki, absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera,

20.00  OFF FASHION STREET- Natalia Ślizowska. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk

22.00 Koncert na wiolonczelę, skrzypce i głos. Wystąpi Kwartet Filharmonii Gorzowskiej oraz Anna Łaniewska.

25.

19:30-21:30 Biały Kościół, Plac Staromiejski 1

KLASZTORNE KINO

19:30-20:00 Koncert muzyki klasztornej.

20:00-21:15 Seans filmu pod tytułem „Jak pokonać szatana” w reżyserii Michała Kondrata.

Na spotkanie zaprasza zespół muzyczno-ewangelizacyjny NOWONARODZENI.

26.

21:00-22:00 Plac Sztuk przed Filharmonią Gorzowską, ul. Dziewięciu Muz 10

21:00, 21:30 oraz 22:00 RYTM ULICY - nawiązuje do widowiska wystawionego w Filharmonii podczas VI Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara w 2018 roku. Czterech muzyków w różnych odsłonach prezentować będą kolejne oblicza rytmu. Drzemiąca w rytmie energia, przebogate i bardzo zaskakujące instrumentarium oraz różnorodność wykonywanych utworów zadowolą wszystkich spragnionych mocnych, nie tylko muzycznych wrażeń. Na dynamiczne i niezapomniane dzięki połączeniu koncertu z performance’m widowisko zaprasza Filharmonia Gorzowska.

27.

19:30-21:00 Sala Muzyczna - Zespół Willowo-Ogrodowy Muzeum Lubuskiego, ul. Warszawska 35

FRANCESCO BOTTIGLIERO evening. Koncert monograficzny:, Daria Stachowicz - sopran, Teresa Swianiewicz - sopran, Marta Perkach - sopran, Diana Gorelikova - sopran, Aleksander Kaczuk-Jagielnik – baryton, Mariusz Monczak - skrzypce, Wincenty Krawczyk – altówka, Francesco Bottigliero -kompozytor, fortepian.

28.

20:00-20:50 Punkt Widokowy przy Schodach Donikąd w Parku Siemiradzkiego

DROBNE NIEPOKOJE. Koncert nowego zespołu legendarnej gorzowskiej sceny, która wydała na świat Weś To Zgaś, Kawałek Kulki, Żółte Kalendarze, Orzeł i Reszka czy UL/KR i inne. Po rożnych, burzliwych perypetiach Wojciech Brożek i Magda Turłaj wracają na scenę jako duet z nowym przebojowo-nostalgicznym materiałem.

29.

20:00-22:00 Klub SORPRESA, ul. Składowa 11

SALSA KUBAŃSKA. Promocja kultury kubańskiej, a  w szczególności muzyki i tańca. Zaprezentowanie salsy jako tańca solowego, w parach, jak również w formie ruedy de casino. Zaprasza Grupa Taneczna „Sorpresa”.

30.

20:00-1:00 SEJF, skwer i foyer Łaźni Miejskiej, ul. Jagiełły 11

22:00-23:00 NAKARAMIĆ KAMIEŃ. Muzyczne słuchowisko w wykonaniu Julii Adamczyk, Macieja Parady i Mateusza Rosińskiego, na podstawie wybranych tekstów z książki Bronki Nowickiej.

23:00-00:00 Koncert DAWIDA GĄSIORKA. Artysta wizualny i muzyk, zajmujący się różnymi technikami związanymi z filmem analogowym i fotografią, konstruując swoje obrazy tak, aby były integralne z warstwą dźwiękową.

Wystawa prac fot. JANUSZA DONATOWICZA. Zaprasza Fundacja Wspierania Kultury DYM OFICYNA.

31.

20:30-21:00 Studnia Czarownic, ul. Hawelańska

BURNING HEARTS - pokaz ognia w wykonaniu grupy kuglarskiej.

32.

20:30-21:30 Stary Rynek - scena plenerowa  „Dobry Wieczór Gorzów”

KROKE - koncert krakowskiego zespołu z gatunku etno world music. Porusza się w stylistyce muzyki klezmerskiej, bałkańskiej i orientalnej, a także jazzu tworząc swój własny, charakterystyczny styl.

Zaprasza Jazz Club POD FILARAMI.

33.

21:00-22:00 Amfiteatr MCK, Park Siemiradzkiego

ZAMILSKA - Jej twórczość nawiązuje do brudnych i nieprzyjaznych brzmień muzyki industrialnej i etnicznej. Muzyka była wykorzystywana m.in. na pokazie Diora. Drugi album, będący ścieżką dźwiękową do gry Ruiner, otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w oraz nagrodę Digital Dragons 2018 za najlepszą ścieżkę dźwiękową. Twórczość Zamilskiej rekomendował m.in.  Iggy Pop oraz Nine Inch Nails. Wyprodukowany przez nią utwór Pauliny Przybysz „Dzielne kobiety” wszedł w skład wyróżnionej Fryderykiem 2017 płyty „Chodź tu”. Remiksowała m.in. Ritę Pax, The Dumplings, Natalię Fiedorczuk, Quebonafide czy Marię Peszek.

„New Ancient 2” - wystawa obrazów Łukasza Kłodzińskiego inspirowanych sztuką starożytnej Grecji zestawioną ze współczesnymi technikami, wykorzystującymi aerograf, szablony, aerozole.  Organizator: Miejskie Centrum Kultury.

34.

20:30-22:00 ul. Teatralna 9, Ogród przy Teatrze im. J. Osterwy

DUETY PRZY FONTANNIE. Wystąpią aktorzy Teatru wraz z zespołem muzycznym. Śpiewając w duetach zaprezentują wspaniałe polskie utwory. Usłyszymy m.in. „Godzina miłowania”, „Będziesz moja Panią”, „Nigdy więcej”. Scenerią koncertu będzie nasz przepiękny odnowiony ogród i multimedialna fontanna, na której wyświetlimy filmy o teatrze i Gorzowie. Na wyjątkowy wieczór zaprasza Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru.

35.

21:00-23:00 Plac Grunwaldzki

ZAKĄTEK ŁAGODNEGO BRZMIENIA vol 2. Drugi koncert „wahadłowy”, trzech zespołów na trzech scenach. Wystąpią: 5 Pora Roku, Jarosław Pikuła z zespołem, Machina Poetycka Karoliny Miłkowskiej – Prorok . W programie utwory z repertuaru J. Brela, G. Brassensa, L. Cohena, M. Grechuty, B. Okudżawy, grupy Czerwony Tulipan. Zaprasza pomysłodawca- Cezary Żołyński.

36.

22:00-23:30 Trawnik przy Miejskim Ośrodku Sztuki, ul. Pomorska 73

AMERYKAŃSKI FILM REKLAMOWY NOCĄ. Plenerowy seans najlepszych amerykańskich reklam edycja 2020 z kolekcji MoMA w Nowym Jorku. Zaprasza DKF Megaron (w razie deszczu pokaz odbędzie się na sali).

37.

22:00-3:00 Punkt Widokowy przy Schodach Donikąd w Parku Siemiradzkiego

MULTIMEDIALNY PARK - to instalacja oparta na światłach oraz animacjach komputerowych wpisujących się w otaczającą punkt widokowy zieleń oraz architekturę miejsca. Dodatkowo pozwoli ona na wejście w interakcję przez odwiedzających ją gości. Projekcje wzbogacone będą muzyką prezentowana przez dj’ów Stowarzyszenia Pozytyvka.

38.

22:00-4:00 CKN Centrala, ul. Spichrzowa 1

SubKulturNachtSzlag - w programie:

VJ Pathfinder - Performance audiowizualny - video mapping.

SEAE DEEPER - Pokaz kostiumów scenicznych i scenografii  Żanety Karg.

MEZONY I PŁOMIENIE - Premiera filmu Konrada Klisowskiego.

Akwarele ANNY BUKARTYK.

Kolaże AGNIESZKI DOBRZYŃSKIEJ.

Dodatkowa atrakcja:

BIKE CAFE - jedyna w Lubuskim Mobilna Kawiarnia Rowerowa. Wzmocni percepcję i postawi na nogi

w trakcie pokonywania Szlaku (Stary Rynek i okolice).

Organizatorzy poszczególnych wydarzeń są w pełni autonomicznymi podmiotami. Odpowiadają za stronę artystyczną i organizacyjną oraz za przestrzeganie odpowiednich do działań obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych.

X

Napisz do nas!

wpisz kod z obrazka

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x