Echogorzowa logo

wiadomości z Gorzowa i regionu, publicystyka, wywiady, sport, żużel, felietony

Jesteś tutaj » Home » Kultura »
Augusta, Gizeli, Ludomiry , 7 maja 2024

25 lat na zdjęciach wolności

2014-10-01, Kultura

Projekt "Moja wolność" zrodził się pod wpływem impulsu wytworzonego w mediach w związku z 25-leciem wolnych wyborów w Polsce. Jest on spojrzeniem na osoby, które w tym roku skończyły 25 lat i urodziły się w roku 1989.

medium_news_header_8973.jpg

W tej chwili przechodzą w większości własną transformację, świeżo skończyli studia, wyjechali do innego miasta lub za granicę, przemieszczają się. Wchodzą w dorosłe życie i podejmują decyzje nt. swojej przyszłości. Każdy z bohaterów tego projektu wypowiada się, czym jest dla niego wolność i jak ją rozumie. Poprzez przedmiot lub zabawkę z dzieciństwa (nierzadko ulubioną) każda postać nawiązuje do tych czasów. Jest to symbol dzieciństwa i czasów, gdy czuliśmy się wolni, nieskrępowani zależnościami, którymi kieruje się dorosły człowiek. Niektóre osoby na zdjęciach są bardziej lub mniej wyraźne, tak jak nasze wspomnienia.

Technika dzięki której zostały uwiecznione miejsca i ludzie też jest nawiązaniem do młodości, tym razem młodości fotografii. Wybrałem miejsca, które nie potrafią umiejscowić wykonanej fotografii w konkretnym czasie, dając wolność interpretacji czasoprzestrzeni. Wolność jest dla mnie przestrzenią, która pozwala wyzwolić się z klatki własnego wyobrażenia rzeczywistości.

Piotr Merda

z

Wernisaż wystawy fotograficznej "Moja wolność" Piotra Merdy w galerii Foto-Finisz 4 października 2014 r. (sobota) godz. 17.00, Koncert projektu Tajfun - godz. 18.00, GDK, ul. Wał Okrężny 37. Wstęp wolny.

Grodzki Dom Kultury

X

Napisz do nas!

wpisz kod z obrazka

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x