2012-06-25, Trzy pytania do...
- Jak te nowe stawki za wynajem obiektów sportowych mają się do faktycznie ponoszonych kosztów na ich utrzymanie?
- Nowe stawki dalej w sposób symboliczny pokrywają koszty utrzymania, przede wszystkim stadionów : żużlowego i piłkarskiego. Roczne utrzymanie stadionu żużlowego kosztuje nas 650 tysięcy złotych, a piłkarskiego 450 tysięcy, w tym są media i wynagrodzenia ludzi, którzy dbają o utrzymanie obiektów w należytym stanie. Tymczasem za ubiegły rok Stal zapłaciła nam 40 tysięcy, a Stilon 20 tysięcy złotych. Zgodnie z nowym stawkami Stal dołoży do tego 2 tysiące. Natomiast klub piłkarski ma zapłacić miesięcznie 400 złotych za użytkowanie biura i szatni oraz 20 zł za każde półtorej godziny korzystania z boiska. Nie jest to więc dużo, a jednak kluby narzekają, choć w swoich budżetach maja zapisane dotacje na utrzymanie lub wynajem obiektów sportowych.
- To skąd bierzecie środki na utrzymanie tych obiektów?
- Miasto dało nam narzędzia do zarabiania pieniędzy na naszą działalność. Zarabiamy głownie na prowadzeniu giełdy samochodowej oraz Strefy Płatnego Parkowania i ośrodka w Nierzymiu. Ponadto korzystamy z miejskiej dotacji, która stanowi 20% naszego budżetu, ale organizujemy też wiele imprez na rzecz miasta i jego mieszkańców.
- Ośrodek w Nierzymiu jest już w pełni gotowy do sezonu?
- W zasadzie tak, podstawowe prace modernizacyjne i porządkowe zostały wykonane i jesteśmy gotowi na przyjmowanie gości. Chcieliśmy zrobić więcej, ale się nie udało. Mam jednak nadzieje, ze uda nam się jeszcze w tym sezonie wymienić bramę wjazdową i wybudować boisko do plażowej piłki nożnej. Najważniejsze, że doprowadziliśmy do wyłączenia tego miejsca z produkcji leśnej, co w praktyce oznacza, iż ośrodek pozostanie tam na dłużej.
J. Del.
Trzy pytania do Macieja Symeryaka, prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie