2022-04-06, Trzy pytania do...
Trzy pytania do Piotra Wilczewskiego, współorganizatora Gorzowskiego Rajdu Wielkanocnego
- W najbliższą sobotę, 9 kwietnia czekają nas atrakcje z okazji Gorzowskiego Rajdu Wielkanocnego. Co to za impreza dokładnie nam się szykuje?
- Przed szereg lat organizowaliśmy Bieg Wielkanocny, teraz zmieniliśmy nieco formułę i impreza ta ma charakter sportowo-kulturalny. Co to dokładnie oznacza? Jako Stowarzyszenie ,,Można Samemu’’ zaprosiliśmy do współpracy Miasto, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Galerię Askana, a z ich pomocą dodatkowo wojewódzkie i miejskie instytucje kultury. W tym gronie znalazły się Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Filharmonia Gorzowska, Muzeum Lubuskie, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sztuki, Klub Koszykówki Kangoo Basket i Pole Golfowe „Zawarcie”. Do współpracy dołączyła też spółka INNEKO. Dzięki temu, że aż tyle podmiotów włączyło się w przygotowywane wydarzenia, mamy ciekawą propozycję nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dzieci. Wszyscy będą mogli zapoznać się z ofertą, jaką tego dnia przedstawią wspomniane instytucje. Zadaniem uczestników będzie odwiedzenie minimum sześciu z dziesięciu z nich. W każdym punkcie będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach oraz konkursach świątecznych, a następnie dzieci otrzymają specjalną naklejkę, którą umieszczą na przygotowanej wcześniej mapie rajdu. Czas na zdobycie naklejek wynosi cztery godziny – między godziną 10 a 14. Po tym czasie zapraszamy na pole golfowe po odbiór medali oraz do udziału w konkursach, które czekają na najmłodszych i ich opiekunów. W rajdzie rodzinnym, dokonujemy opłaty wyłącznie za dzieci – 20 złotych za dziecko.
- Czyli tym razem będzie można zdobyć medal niekoniecznie biegając?
- W rajdzie rodzinnym przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego można oczywiście biegiem, ale można też spacerkiem, rowerem, hulajnogą czy też komunikacją miejską. Natomiast w biegu głównym używamy już tylko swoich nóg. Będzie to I Gorzowski Wielkanocny Bieg na Orientację. Start nastąpi o godzinie 16.00 w Parku Kopernika na dystansie około 10 kilometrów. Ciekawostką biegu będzie to, że dopiero po starcie uczestnicy otrzymają mapę, na bazie której będą musieli ustalić trasę biegu. Limit czasowy będzie spory, postaramy się, żeby pod kątem nawigacji trasa była w miarę prosta do odczytania. Opłata za bieg wynosi 50 zł.
- Będą zbieranie również środki na cele charytatywne. Dokładnie na co?
- Pieniądze zebrane z opłat startowych, czyli wspomniane 50 złotych dorośli, 20 złotych dzieci, zostaną przekazane w całości na zakup specjalnej inteligentnej pompy insulinowej dla Michała – naszego nastoletniego podopiecznego z Gorzowa.
RB
Trzy pytania do Pauliny Nowickiej z Działu Marketingu w INNEKO Gorzów