2023-06-05, Trzy pytania do...
Trzy pytania do Anny Berdowskiej z działu marketingu i karier gorzowskiej filii AWF.
- Za Akademią „Drzwi Otwarte AWF”. Jakie było zainteresowanie młodzieży ofertą uczelni?
- Podczas Drzwi Otwartych uczniowie gorzowskich szkół średnich mieli możliwość poznać ofertę uczelni poprzez aktywny udział w warsztatach, wykładach, pokazach, animacjach sportowych, zwiedzaniu kampusu. Zainteresowanie było duże, a młodzież chętnie uczestniczyła w proponowanych aktywnościach. Nasi wykładowcy przygotowali osiem różnych warsztatów z zakresu mikrobiologii, biochemii, dietetyki, anatomii, fizjoterapii i aktywności fizycznej. W auli AWF odbył się wykład dotyczący marketingu w erze mediów społecznościowych. Młodzież odwiedziła sale dydaktyczne, nową pracownię gastronomiczną, laboratoria, pracownię anatomii i antropologii, gabinety fizjoterapeutyczne. Na dziedzińcu studenci wychowania fizycznego zorganizowali szereg animacji sportowych. Zapraszaliśmy młodzież na sesję fotograficzną, stoiska z atrakcjami promujące kierunki studiów. Każdy, kto chciał dowiedzieć się więcej o przyjęciu na studia, mógł odwiedzić punk rekrutacyjny.
- Jakie kierunki kształcenia proponuje na najbliższy rok akademicki AWF i jakie są najpopularniejsze wśród studentów?
- Oferujemy trzy kierunki kształcenia: fizjoterapię jako studia pięcioletnie magisterskie, dietetykę jako studia pierwszego stopnia i wychowanie fizyczne jako studia pierwszego i drugiego stopnia. Najchętniej wybieranym kierunkiem studiów jest fizjoterapia. Zawód fizjoterapeuty z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a studia stwarzają szerokie możliwości zatrudnienia, zarówno w kraju, jak i za granicą. Studenci uczą się pod okiem wysokiej klasy specjalistów w nowoczesnym budynku dydaktycznym wyposażonym w gabinety do zajęć klinicznych i specjalistycznych, między innymi laseroterapii, magnetoterapii, krioterapii, korzystając z urządzeń najnowszej generacji.
- Jakie działania poza dydaktyką podejmuje uczelnia, by zwiększyć atrakcyjność dla potencjalnych studentów?
- W tym roku otworzyliśmy nową profesjonalną pracownię gastronomiczną. Dotychczas studenci dietetyki korzystali z pracowni znajdującej się w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Gastronomicznych. Teraz przedmioty praktyczne realizują w murach uczelni. Pracownia umożliwia nie tylko dydaktykę na wysokim poziomie, ale też organizację różnych wydarzeń promujących zdrowe żywienie. Znaczącym projektem, wpływającym na upowszechnianie i atrakcyjność nauki, jest organizowany cyklicznie od 2017 roku Gorzowski Festiwal Nauki z AWF. W ramach festiwalu organizujemy wykłady z wybitnymi naukowcami, warsztaty w laboratoriach i wystawy. Skupiamy się na naukach o kulturze fizycznej i naukach o zdrowiu, podejmując między innymi zagadnienia z genetyki, biochemii, anatomii, fizjologii, biomechaniki, fizjoterapii, warsztaty dietetyczne i pokazy kulinarne. Na każdy festiwal dociera ponad tysiąc osób – młodzieży, nauczycieli i wszystkich pasjonatów nauki z naszego regionu. Jako uczelnia uczestniczymy także w licznych wydarzeniach promujących zdrowie, wspieramy imprezy sportowe, akcje dla seniorów, organizujemy festiwale zdrowia, odwiedzamy przedszkola, edukujemy mieszkańców miasta. Podczas eventów zapraszamy na badania, pomiary, masaże, konsultacje z ekspertami.
Maja Szanter
Trzy pytania do Wiesława Ciepieli, rzecznika prasowego Urzędu Miasta