2025-02-28, Trzy pytania do...
Trzy pytania do Justyny Krajewskiej, trenerki kompetencji, mentora, szkoleniowca, twórczyni marki Akademia Zmian
- Projekt „Wybieram życie!” ruszył z trzecią edycją. Jakiej tematyce będą poświęcone tegoroczne spotkania kobiet?
- Każda edycja projektu ma swój unikalny rytm, dostosowany do potrzeb uczestniczek. Tym razem głównym tematem będzie wewnętrzna siła, emocjonalna wolność i autentyczność. Warsztaty będą dotyczyć: budowania wewnętrznej pewności siebie – jak nie poddawać się lękom, porównywaniu i wewnętrznym krytykom, zarządzania emocjami – jak zdrowo wyrażać emocje i nie dać się im przytłoczyć, mentalnej odporności – jak radzić sobie z trudnościami, nie tracąc wiary w siebie, autentyczności i samoakceptacji, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami oraz poczucia sprawczości – jak przestać czekać na idealny moment i zacząć działać tu i teraz. Warsztaty będą przestrzenią, w której kobiety nie tylko zdobędą wiedzę, ale przede wszystkim doświadczą transformacji na poziomie emocji i przekonań.
- Co dają paniom organizowane warsztaty?
- Każda z nas ma w sobie siłę do zmiany czasem tylko potrzebujemy impulsu, by ją odkryć. Moje warsztaty są właśnie takim impulsem. To nie tylko spotkania, ale głębokie procesy zmiany, które dotykają serca i umysłu. Wiele kobiet, które uczestniczyły w poprzednich edycjach, podjęło ważne decyzje w swoim życiu - zmieniły pracę, zaczęły własną działalność, zakończyły toksyczne relacje, czy postawiły na siebie po raz pierwszy od lat. Kobiety uczą się odpuszczać perfekcjonizm, porzucać niesłużące im blokady i przestają dostosowywać się do oczekiwań innych unieważniając siebie. Poprzez pracę z emocjami, świadomą pracę z ciałem i techniki relaksacyjne, np. oddech, medytacja, wizualizacja, czucie uczestniczki doświadczają głębokiego wyciszenia i wewnętrznego spokoju. Warsztaty to miejsce, gdzie kobiety spotykają się z innymi kobietami, które mają podobne wyzwania, co daje im poczucie przynależności i wzmacnia ich wiarę w siebie. W to, że nie tylko one się z czymś zmagają. Nie chodzi o to, by po warsztatach mieć „gotowe rozwiązania” na życie. Chodzi o to, by zbudować w sobie siłę, by samodzielnie kreować życie, jakiego się pragnie. Daję wędkę, by zanurzyć się w swoich prawdziwych potrzebach i pragnieniach.
- W czym tkwi siła współczesnych kobiet?
- Siła współczesnych kobiet tkwi w ich świadomości. W tym, że przestają dopasowywać się do schematów i pozwalają sobie na bycie sobą. Żyjemy w czasach, gdzie kobiety mają coraz większą odwagę mówić „nie” temu, co im nie służy, i „tak” swoim marzeniom. Współczesne kobiety mają siłę, bo wybierają siebie - uczą się, że ich potrzeby i pragnienia są ważne - nie boją się zmian, ponieważ wiedzą, że życie nie polega na trwaniu w tym, co „bezpieczne”, ale na rozwoju. Poza tym budują wspólnotę, wspierają się nawzajem, a nie rywalizują. Mają także świadomość swojej wartości – odrzucają toksyczne przekonania i uczą się, że są wystarczające, dokładnie takie, jakie są. To wszystko sprawia, że dzisiejsze kobiety nie tylko marzą o zmianie – one tę zmianę kreują... wybierają siebie i sprawiają, że otaczająca je rzeczywistość staje się lepsza - prawdziwa.
DW
Trzy pytania do Kamili Dzwonkowskiej, etnolog z Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta