Echogorzowa logo

wiadomości z Gorzowa i regionu, publicystyka, wywiady, sport, żużel, felietony

Jesteś tutaj » Home » Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje »
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy , 18 kwietnia 2024

20 lat minęło jak jeden dzień

2021-11-23, Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

No i macie. Lodowisko Słowianki działa już 20 lat. Ani się obejrzeliśmy, a dwie dekady minęły.

medium_news_header_32069.jpg
Fot. Archiwum/EG

Jakoś ten czas okropecznie galopuje. Nim się człowiek obejrzał, a tu masz. Lodowisko właśnie kończy 20 lat. I co dziwnego, działo nawet podczas zim, kiedy temperatura nie spadła ani razu poniżej 0 stopni. Tylko przypomnę, że w ostatnim czasie mieliśmy dwie takie.

Przypomnę też, ile było gadania, kiedy powstawał kompleks basenu i lodowiska – że po co to komu, że nie jest potrzebny, bo nikt tam nie będzie chodził, że wystarczy wyremontować Łaźnię i będzie OK. Takie typowe gorzowskie gadanie, które pojawia się zawsze przy okazji nowych inwestycji.

Potem się wszyscy przyzwyczaili, a dziś sobie zimy bez lodowiska nie wyobrażają.

A skoro przy okazji wyszła kwestia Łaźni, to uważam, iż wstydem jest, że miasto nie chce zadbać o ten budynek. I od razu uprzedzam odbijanie piłeczki, że to Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ma zrobić, bo to w jego gestii jest. Owszem, tak, ale ZGM tego nie zrobi, bo to kosztowne remonty są i trzeba na to wór kasy, która powinna przyjść z magistratu. Powinna i koniec.

Wstydem jest, że zabytek klasy niemal zerowej, zabytek architektury Bauhausu – rzadkość po prostu na tych ziemiach, jest w takiej niekondycji. Ja nie mogę patrzeć na popaćkane ściany, na zaniedbane wnętrza. Nie rozumiem, zwyczajnie nie rozumiem, jak tak można.

Roch

Ps. Mija dokładnie 251 lat od chwili, gdy za wiedzą i aprobatą króla Fryderyka II domu panującego Hohenzollern tajny radca dworu Friedrich Balthasar von Brenkenhof wydał stosowne dyspozycje radcy Paulowi Gottliebowi Schartowowi odnośnie założenia osady polskich tkaczy pod Gorzowem, która na cześć króla nazwana została Friedrichstadt (Frydrychowo), dziś okolice os. Słonecznego. No proszę….. a tak króla się nie lubi.

X

Napisz do nas!

wpisz kod z obrazka

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x