Echogorzowa logo

wiadomości z Gorzowa Wlkp., publicystyka, sport, żużel, felietony, blogi

Jesteś tutaj » Home » Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje »
Damiana, Mirabeli, Wincentego , 27 września 2022
12345678
...
289
(2886)

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Mieszkańcy coraz mocniej pilnują zieleni 2022-07-28 09:44

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Mieszkańcy coraz mocniej pilnują zieleni
Dostaliśmy alarmistyczną informację, że magistrat planuje ogławianie kwitnących lip przy ul. Borowskiego. Przemiła Czytelniczka obawiała się o stan tych ślicznych drzew.
I tak sobie rozbabranie zostaje 2022-07-27 08:24

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

I tak sobie rozbabranie zostaje
Można sobie wziąć kostkę bazaltową, bo chyba przeznaczona jest do wyrzucenia. Można nawet inne rzeczy też wziąć. Nikt bowiem nie przejmuje się tym, co tam się wyczynia.
No i jak ślicznie, szkoda że z okropnym błędem 2022-07-26 08:28

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

No i jak ślicznie, szkoda że z okropnym błędem
Każdy je robi, każdy ma do tego prawo, bo nikt nie jest chodzącym słownikiem. Ale zwyczajnie nie wypada, aby robiło je miasto, zwłaszcza w przestrzeni publicznej.
Progi na Armii Polskiej jednak działają 2022-07-25 10:48

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Progi na Armii Polskiej jednak działają
No i znów trzeba pochwalić miasto. Co prawda za działania sprzed miesięcy, ale jednak. Mimo gadania różnych takich mądralińskich, progi spowalniające działają.
Trzeba postawić karabiniera, nie ma rady 2022-07-22 11:06

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Trzeba postawić karabiniera, nie ma rady
Tak jak w Rzymie przy fontannie di Trevi, tak i w Gorzowie przy Maryśce z wiadrami na Starym Rynku musi stanąć jakiś ktoś, kto jej będzie pilnował.
Wojny bobrze i inne przyjemności nad Kłodawką 2022-07-21 08:14

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Wojny bobrze i inne przyjemności nad Kłodawką
Bez Kłodawki miasto byłoby pięć razy brzydsze. Jak to dobrze, że we wczesnym średniowieczu o lokacji miasta decydowała właśnie płynąca woda.
Jak już wycinać drzewa, to może takie 2022-07-20 08:03

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Jak już wycinać drzewa, to może takie
Są już niestety wszędzie. Suche drzewa, które nie dały rady w upały, a teraz wyglądają tragicznie. Ale nie, miasto woli wycinać zdrowe i zielone…
Miasto trzeba chwalić, choć może nie do końca 2022-07-19 09:14

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Miasto trzeba chwalić, choć może nie do końca
Rzadko przychodzi mi chwalić magistrat. Tym razem jednak zwyczajnie trzeba. Urząd w ciężkich czasach znalazł kasę na odczyszczenie elewacji Łaźni.
Czasem warto popatrzeć, jak to robią inni 2022-07-18 00:17

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Czasem warto popatrzeć, jak to robią inni
Warto, bo takie myki zwyczajnie ułatwiają życie. Roślinom ułatwiają, bo ludziom niekoniecznie.
Trwa wielkie sprzątanie na torowisku 2022-07-14 08:54

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Trwa wielkie sprzątanie na torowisku
Aż wszystko burczy, tak się uwijają pracownicy na wyremontowanym torowisku Chrobrego. Ciekawe zatem, jak ten tramwaj wczoraj tamtędy przejechał.
12345678
...
289
(2886)
X

Napisz do nas!

wpisz kod z obrazka

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x