Echogorzowa logo

wiadomości z Gorzowa Wlkp., publicystyka, sport, żużel, felietony, blogi

Jesteś tutaj » Home » Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje »
Juliusza, Lubosława, Wiktoryny , 12 kwietnia 2021
1
...
3456789
...
254
(2536)

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje 2021-01-27 05:17

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

No tak, a drzew stale ubywa i ubywa
W mieście koziołków i marcińskich rogali posadzono w roku zarazy ponad 6 tysięcy drzew i coś koło tego krzewów. A u nas tylko się słyszy o wycinaniu…
Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje 2021-01-26 11:51

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Inny Dzień Pamięci i Pojednania niż zwykle
No tak zaraza postanowiła, że chyba zatoczy okrągły rok i wszystko dotknie. Tak jest teraz z Dniem Pamięci i Pojednania, w moim osobistym kalendarzu – jednym z najważniejszych świąt w roku.
Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje 2021-01-25 09:02

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Dobrze się ten rok zaczyna – literacko dobrze
Zaraza jednak nie odpuszcza. Zima trochę nas poszczuła, czyli wszystko w normie. Poza jedną rzeczą, poza życiem literackim.
Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje 2021-01-22 00:49

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Ludzie zaczynają mieć już dość siedzenia w domu
Ktoś zaprasza na wycieczkę, ktoś inny informuje, że idzie na spacer i może ktoś się przyłączy. To najbardziej widomy znak, że zaczynamy uciekać od wirtualnego świata.
Odliczanie trwa, coraz bliżej do finału 2021-01-21 00:05

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Odliczanie trwa, coraz bliżej do finału
Jeszcze dziesięć dni, jeszcze tylko trochę godzin i będzie wiadomo, jak zagrała w tym trudnym bardzo roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ja nie mam złudzeń, że dobrze.
Wystarczyło trochę śniegu i już armagedon 2021-01-20 00:14

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Wystarczyło trochę śniegu i już armagedon
No tak, trochę śniegu, trochę lodu a już tragedia. Wypadki na lokalnych i nie tylko drogach, kolej w zapaści, bezdomni zamarzają….
Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje 2021-01-19 08:56

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

To ważny rok dla lokalnej, gorzowskiej kultury
Kiedy tak pięknie pada śnieg i robi się biało, jakoś tak człowiek zapomina, że przecież są sprawy ważniejsze niż długo wyczekiwana zima. No i właśnie mnie się takie zapomnienie przytrafiło.
Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje 2021-01-18 09:31

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Wszyscy już zapomnieli, co to znaczy mróz
Kiedy szłam rano do pracy, ze zdziwieniem patrzyłam na gołe kostki u niektórych młodych dziewczyn. Gołe kostki w temperaturze -12 stopni Celsjusza, to jednak głupota.
To nie był dobry dzień dla kultury, dla Filharmonii 2021-01-14 23:34

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

To nie był dobry dzień dla kultury, dla Filharmonii
Kiedy rano zaczynaliśmy przygotowania do koncertu karnawałowego, nikt nie przypuszczał, że wieczorem przyjdzie taka straszna informacja. Odszedł od nas Maestro Jacek Kraszewski.
Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje 2021-01-14 00:43

Renata Ochwat: Moje irytacje i fascynacje

Nareszcie wiem, dlaczego wygolono górki przy Filharmonii
Kiedy kilka lat temu miasto goliło, co znaczy wycinało do gołej ziemi pagórki przy Filharmonii, nie mogłam się temu nadziwić i zwyczajnie żal mi było chaszczy. Teraz wiem, po co to było.
1
...
3456789
...
254
(2536)
X

Napisz do nas!

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x