2024-03-18, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
W połowie marca odbędzie się przetarg na dzierżawę lokali przeznaczonych pod działalność użytkową.
Wszystkimi lokalami zarządza Zakład Gospodarki Komunalnej jako przedstawiciel właściciela, czyli miasta. Gorzowianie od lat śledzą przetargi na wykorzystanie lokali komunalnych.
– To ważne, bo jak są chętni, znaczy, że coś się dobrego dzieje w mieście – mówią mieszkańcy. Dlatego też informacje o przetargach na dzierżawę należą do najchętniej czytanych.
Na przetargu, który odbędzie się 19 marca ZGM będzie szukać siedmiu zainteresowanych dzierżawą lokali użytkowych. To pomieszczenia rozsiane na terenie całego miasta. I tak można będzie wydzierżawić dwa lokale w centrum – przy ul. Chrobrego oraz Mieszka I. Oba mają podstawowe udogodnienia, jak wc czy instalacje.
Na przetargu znajdą się także lokale położone poza ścisłym centrum, jak pomieszczenia przy ul. Gwiaździstej, Towarowej, Kolejowej, Piłsudskiego czy Sikorskiego, ale już w obrębie osiedla Słonecznego.
Jak zaznacza właściciel, tylko dwa z oferowanych adresów mają stan zachowania średni, jedna lokalizacja wymaga remontu. Jednak wszystkie nadają się i są przeznaczone do prowadzenia działalności stricte gospodarczej, bardzo różnej – bo do usług biurowych, ale i działalności rzemieślniczej.
W przetargu mogą wziąć udział zainteresowani, którzy wpłacą określone wadium. Osoba, która wygra przetarg, będzie miała owo wadium wliczone na poczet czynszu, pozostałym uczestnikom miasto je zwróci.
Zainteresowani uczestnicy muszą się okazać dokumentami potwierdzającymi ich prawo do uczestnictwa, jak też zaświadczeniem o niezaleganiu z żadnymi opłatami na rzecz miasta. Muszą także napisać oświadczenie, że zapoznali się ze stanem technicznym lokalu, jego wyposażeniem oraz o gotowości zawarcia umowy najmu lokalu w istniejącym stanie technicznym i przystosowania lokalu do zamierzonej działalności we własnym zakresie i na swój koszt. Oczywiście zgodnie ze sztuką budowlaną, po uprzednim uzyskaniu stosownych zgód i zezwoleń ze strony właściwych organów - z możliwością rozliczenia nakładów trwale podwyższających wartość lokalu.
Jeśli jednak nie dojdzie do zawarcia umowy najmu lokalu z uczestnikiem przetargu, który go wgrał - w terminie ustalonym w protokole z przetargu, wynajmujący w ciągu trzech dni po upływie tego terminu może zawiadomić uczestnika przetargu, który wylicytował drugą, co do wysokości stawkę czynszu o możliwości zawarcia umowy najmu tego lokalu z zastosowaniem zaoferowanej przez niego stawki czynszu. Termin na zawarcie umowy upływa siódmego dnia, licząc od dnia doręczenia pisemnego zawiadomienia o możliwości zawarcia umowy — pod rygorem utraty prawa do zawarcia umowy najmu tego lokalu.
Wyniki przetargu będą znane pod koniec miesiąca, po upływie wymaganego prawem czasu.
roch
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zabiera się za podwórka. Liczy na wsparcie i pomoc mieszkańców przy tworzeniu zielonych miejsc.