Jesteś tutaj » Home » Żużel »
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy , 18 kwietnia 2024

Pawlicki i Gapiński awansowali, odpadli młodzieżowcy

2016-04-21, Żużel

W rozegranych czterech ćwierćfinałach indywidualnych mistrzostw Polski z gorzowskich żużlowców do półfinału zakwalifikowali się Przemysław Pawlicki i Tomasz Gapiński.

Przemysław Pawlicki startował w Rzeszowie i wywalczył 12 punktów, co dało mu trzecią lokatę. Wygrał Janusz Kołodziej z kompletem 15 punktów przed Arturem Mroczką 13 punktów. Tomasz Gapiński wystąpił z kolei w Opolu i choć prezentował się przeciętnie zdołał wywalczyć siedem punktów, co starczyło na występ w wyścigu dodatkowym o ósme miejsce. Brązowy medalista IMP z ubiegłego roku pokonał Krzysztofa Jabłońskiego i pojedzie w półfinale. Najlepszym zaś był Patryk Dudek.

W Łodzi ujrzeliśmy Adriana Cyfera. On również wywalczył siedem punktów, co pozwoliło mu wystąpić w serii biegów barażowych o awans, gdyż aż sześciu zawodników zakończyło starty z takim samym dorobkiem. Niestety, nasz zawodnik wypadł najsłabiej i uplasował się na 12 miejscu. W turnieju rezerwowym był Kamil Nowacki, który pojechał raz i przywiózł do mety jeden punkt. Zawody wygrał Krystian Pieszczek z dorobkiem 14 punktów. Niespodzianką jest odpadnięcie Pawła Przedpełskiego. W Pile z gorzowian na starcie pojawił się Rafał Karczmarz i z dorobkiem czterech punktów zajął 13 miejsce. Turniej wygrał Piotr Protasiewicz – 13 punktów.

W eliminacjach nie wystąpił Krzysztof Kasprzak, natomiast Bartosz Zmarzlik jako stały uczestnik Grand Prix ma zapewnione miejsce w finale z urzędu.