2017-06-10, Żużel
W niedzielę, 11 czerwca kibiców żużla czekają kolejne emocje ligowe. W Gorzowie dojdzie do starcia mistrza Polski z wicemistrzem.
Ani się obejrzeliśmy a już czas rozpocząć rundę rewanżową fazy zasadniczej, choć ze względu na kapryśną w tym sezonie pogodę mnóstwo spotkań zostało przełożonych. Jedyną drużyną, która rozegrała wszystkie mecze jest Get Well Toruń. Gorzowianie z kolei mają dwa zaległe pojedynki, w Częstochowie (22 czerwca) i Grudziądzu (16 lipca). Zanim do nich dojdzie czeka nas emocjonujące widowiskowo z udziałem dwóch najlepszych drużyn z poprzedniego sezonu.
Torunianie w tym roku mocno się męczą, przegrali dwa mecze na własnym torze (w tym ze Stalą 44:46) i tylko jeden zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść. Na wyjazdach pojechali cztery razy i dopiero za ostatnim podejściem, w minioną niedzielę, zdołali wygrać na grudziądzkim obiekcie 45:33. Gdyby opierać się tylko na suchych wynikach zapewne zdecydowanym faworytem jest Cash Broker Stal, ale w wielu tegorocznych pojedynkach PGE Ekstraligi mieliśmy liczne zaskoczenia i komu wydaje się, że na pewno wygra, może szybko takim tokiem myślenia mocno się rozczarować. Przykładem niech będą derby lubuskie.
- To nie będzie spacerek, gdyż toruńskie filary takie jak Greg Hancock czy Chris Holder radzą sobie coraz pewniej, a i pozostali zawodnicy potrafią pojechać skutecznie – uważa trener gorzowian Stanisław Chomski.
Menadżer gości Jacek Gajewski przywrócił do składu Pawła Przedpełskiego, który ostatnio zakupił nowy sprzęt, testował go w różnych warunkach i jest pełen optymizmu przed przyjazdem do Gorzowa. Opiekun gości inaczej ustawił także solidnie jeżdżącego w tym roku Adriana Miedzińskiego. W ekipie ,,Aniołów’’ pojedzie ponadto Michael Jepsen Jensen, świetnie znający gorzowski owal. W ogóle drużyna Get Well posiada w składzie wielu dobrych zawodników i jeżeli każdy z nich trafi z dobrymi ustawieniami motocykli zapowiada się naprawdę bardzo ciekawe widowisko.
Początek niedzielnego spotkania o godzinie 16.30. Bilety cały czas są w sprzedaży i naprawdę warto wybrać się na stadion im. Edwarda Jancarza, ponieważ Get Well to jedna z wiodących marek żużlowych w lidze.
Robert Borowy
Fot. Bogusław Sacharczuk
Awizowane składy:
Get Well Toruń:
1. Chris Holder
2. Michael Jepsen Jensen
3. Greg Hancock
4. Paweł Przedpełski
5. Adrian Miedziński
6. Daniel Kaczmarek
Cash Broker Stal Gorzów:
9. Niels Kristian Iversen
10. Linus Sundstroem
11. Przemysław Pawlicki
12. Martin Vaculik
13. Bartosz Zmarzlik
14. Alan Szczotka
Już w niedzielę, 4 maja kibiców czarnego sportu czekają duże emocje związane z derbami lubuskimi.