2018-01-03, Żużel
Kibicom Stali miniony rok upłynął pod znakiem 70-lecia klubu. Jubileusz, zakończony uroczystą galą, mamy jeszcze w pamięci, przypomnijmy więc sobie jak Stal obchodziła wcześniejsze rocznice.
1957 - 10-lecie Stali
Święto klubu uczczono wówczas zawodami na żużlu o „Nagrodę Zakładów Mechanicznych Gorzów”, które zostały rozegrane 2 czerwca 1957 roku. W turnieju wzięli udział m.in. zawodnicy z Warszawy, a zwyciężył Janusz Suchecki. Nawiązano także kontakty międzynarodowe, które zaowocowały meczami z drużynami z Czechosłowacji (Ruda Hvezda Praga) oraz Austrii (Motor Rennclub Wiedeń).Spotkania rozegrane w Gorzowie zakończyły się wygranymi gospodarzy.
1967 - 20-lecie Stali
Za zawody, które spinały klamrą kolejny jubileusz klubu można uznać mecz międzypaństwowy Polska –ZSRR. Spotkanie odbyło się 15 października 1967 roku, a na trybunach gorzowskiego stadionu zasiadło wówczas 15 tysięcy kibiców. Skład reprezentacji Polski opierał się na zawodnikach Stali, a byli to wówczas Jerzy Padewski, Andrzej Pogorzelski i Edmund Migoś. Ozdobą meczu były pojedynki gorzowian z utytułowanym zawodnikiem radzieckim Igorem Plechanowem. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polski 40 -25.
1972 - 25-lecie Stali
Z okazji kolejnego jubileuszu ukazała się książka Romana Siudy „XXV lat KS Stal Gorzów 1947-1972”.Odbył się także indywidualny turniej, w którym bezapelacyjnie wygrał Edward Jancarz, a drugie miejsce zajął Zenon Plech. Oficjalna nazwa zawodów brzmiała „Puchar XXV- lecia KS Stal Gorzów”, a zawody rozegrano 15 czerwca 1972 roku.
1977 - 30-lecie Stali
Najlepszym uczczeniem kolejnego jubileuszu klubu było zdobycie przez żużlowców Stali tytułu mistrzowskiego. Zawodnicy Stali nie dali szans innym drużynom i sięgnęli po kolejny w latach 70-tych tytuł. Stal była wówczas bardzo mocna, a po Drużynowych Mistrzostwach Świata z roku 1977(zawody rozegrano we Wrocławiu, a Polska zajęła drugie miejsce) w prasie sportowej można było przeczytać nagłówki „Stal wicemistrzem świata”. W kadrze startowali wówczas Edward Jancarz, Jerzy Rembas i Bogusław Nowak. Podsumowaniem 30- lecia klubu były zawody indywidualne rozegrane w październiku, które wygrał Andrzej Marynowski z Gdańska, przed zawodnikami Stali Bogusławem Nowakiem i Mieczysławem Woźniakiem.
1987 - 40-lecie Stali
W lipcu rozegrano turniej indywidualny „40 –lecie KS Stal Gorzów Wlkp.” W zawodach startowali także zawodnicy z NRD, a zwyciężył Andrzej Huszcza przed Bogusławem Nowakiem, który wówczas reprezentował barwy Unii Tarnów. Stalowcy wywalczyli w lidze trzecie miejsce, a Piotr Świst w Zielonej Górze, został indywidualnym wicemistrzem Europy.
1997 - 50-lecie Stali
W roku jubileuszowym Stal występowała pod inną nazwą. Pergo Gorzów tak brzmiała wówczas nazwa drużyny, a w jej składzie znaleźli się mistrz świata Tony Rickardsson i pozyskany za olbrzymią kwotę z Torunia Tomasz Bajerski. Gorzowianie zakończyli sezon ze srebrnym medalem. Jubileusz klubu połączony był z V Memoriałem Edwarda Jancarza, a stadion Stali otrzymał wtedy imię legendy klubu.
2007 - 60-lecie Stali
Początek XXI wieku to spadek gorzowskiej ekipy do drugiej ligi i widmo upadku klubu. Na szczęście klub został uratowany i mozolnie pukał do bram pierwszej ligi. Ostatecznie z okazji 60-lecia klubu Stal awansowała do grona najlepszych drużyn w kraju. Rok 2007 był też świętem miasta, Gorzów obchodził swoje 750- lecie. Na plastronach żużlowców startujących w roku 2007 widniały napisy informujące o jubileuszu klubu i miasta. Po zakończonym sezonie zapadła decyzja o modernizacji stadionu im. Edwarda Jancarza. Ukazało się także opracowanie Stanisława Szczucińskiego i Ryszarda Raczyńskiego „60 lat KS Stal Gorzów Wlkp.”
2017 - 70-lecie Stali
Obchody trwały cały rok i jak już wspominaliśmy na wstępie, mamy je dobrze w pamięci. Podsumowaniem była uroczysta gala oraz książka Roberta Borowego „Siedem dekad Stali”.
Przemysław Dygas
W czwartej kolejce PGE Ekstraligi żużlowcy Gezet Stali Gorzów podejmowali na ,,Jancarzu’’ Stelmet Falubaz Zielona Góra.