2018-04-05, Żużel
W sparingowym meczu żużlowym Cash Broker Stal Gorzów zmierzyła się z Euro Finannce Polonią Piła i zwyciężyła 53:25.
Spotkanie odbyło się w ramach wcześniej zorganizowanego treningu i nie miało charakteru oficjalnego. Z tego choćby względu na wieżyczce nie pojawił się sędzia, zaś kibice mieli prawo wejść na stadion bezpłatnie. Z tej okazji skorzystało około 300 sympatyków żużla.
Sam mecz od początku odbywał się pod dyktando gorzowian. Praktycznie wszyscy podopieczni trenera Stanisława Chomskiego pojechali przynajmniej dobrze. Jedynie młodzieżowcy mieli słabsze chwile. Widać u nich było małą ilość jazd, przez co nie zawsze czuli się pewnie. Szczególnie na drugim łuku, gdzie upadli Rafał Karczmarz, Hubert Czerniawski i Alan Szczotka. Żadnemu z nich nic się nie stało i test można uznać za udany.
Będzie prawdopodobnie to jedyny test-mecz stalowców przed niedzielną inauguracją ligową. Wydaje się, że nasi zawodnicy są dobrze już rozjeżdżeni i nie powinni mieć problemów z wykazaniem tego w pojedynku z silnym Get Wellem Toruń.
- Wystarczy kilka treningów, żeby z powrotem wejść po zimowej przerwie na odpowiednie obroty. Teraz najważniejsze jest właściwe znalezienie przełożeń do toru, który każdego dnia potrafi być inny. Mamy kilka dni i zapewne w niedzielę będziemy już w optymalnej formie – zapowiedział Martin Vaculik.
Robert Borowy
CASH BROKER STAL GORZÓW – EURO FINANNCE POLONIA PIŁA 53:25
CASH BROKER STAL: Martin Vaculik 8+1 (2*,3,3); Linus Sundström 9+3 (3,2*,2*,2*); Krzysztof Kasprzak 8 (3,3,1,1); Szymon Woźniak 9+1 (1,2*,3,3); Bartosz Zmarzlik 11 (3,2,3,3); Alan Szczotka 2+1 (2,0,u,d); Rafał Karczmarz 6 (3,w,0,3); Hubert Czerniawski 0 (u).
EURO FINANNCE POLONIA: Thomas Jonasson 6 (1,1,2,2); Adrian Cyfer 1 (0,0,d,1,d); Tomasz Gapiński 6 (2,3,1); Pontus Aspgren 4 (0,1,-,2,1); Rafał Okoniewski 5 (2,1,0,2); Thomas Jorgensen 1 (1,t,0); Paweł Staniszewski 2 (0,1,-,1,0).
Bieg po biegu:
I. Sundstroem, Vaculik, Jonasson, Cyfer 5:1 (5:1)
II. Karczmarz, Szczotka, Jorgensen, Staniszewski 5:1 (10:2)
III. Kasprzak, Gapiński, Woźniak, Aspgren 4:2 (14:4)
IV. Zmarzlik, Okoniewski, Staniszewski, Karczmarz (w) 3:3 (17:7)
V. Kasprzak, Woźniak, Jonasson, Cyfer 5:1 (22:8)
VI. Gapiński, Zmarzlik, Aspgren, Szczotka 2:4 (24:12)
VII. Vaculik, Sundstroem, Okoniewski, Cyfer 5:1 (29:13)
VIII. Zmarzlik, Jonasson, Cyfer, Karczmarz 3:3 (32:16)
IX. Vaculik, Sundstroem, Gapiński, Aspgren 5:1 (37:17)
X. Woźniak, Aspgren, Kasprzak, Okoniewski 4:2 (41:19)
XI. Zmarzlik, Sundstroem, Staniszewski, Cyfer (d) 5:1 (46:20)
XII. Karczmarz, Jonasson, Kasprzak, Staniszewski 4:2 (50:22)
XIII. Woźniak, Okoniewski, Aspgren, Szczotka (d) 3:3 (53:25)
Majówka już za nami. Było zimno tam, gdzie pojechałam. I wiem na pewno, że znów tam pojadę, choćby po to, aby znów się przeprawić przez Bosfor.