Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Bartosz Zmarzlik wygrywa kwalifikacje

2022-05-13, Żużel

Najlepszy w piątkowych kwalifikacjach przed sobotnim 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland okazał się Bartosz Zmarzlik.

Na drugim miejscu uplasował się Duńczyk, Leon Madsen, natomiast trzecie miejsce zajął dwukrotny zwycięzcy turniejów na PGE Narodowym, Tai Woffinden.

Cykl Grand Prix w sezonie 2022 został zainaugurowany 30 kwietnia rundą w chorwackim Gorican. Najlepszy okazał się Bartosz Zmarzlik, który w wyścigu finałowym wyprzedził Macieja Janowskiego oraz Duńczyków, Mikkela Michelsena i Andersa Thomsena. Powracający po 2 latach przerwy turniej na PGE Narodowym będzie zatem 2. rundą IMŚ w bieżącym sezonie.

Piątkowe kwalifikacje wygrał Bartosz Zmarzlik. 2. miejsce zajął Duńczyk, Leon Madsen, natomiast trzeci był dwukrotny zwycięzcy turniejów na PGE Narodowym, Tai Woffinden. Pozostali Polacy zostali sklasyfikowani odpowiednio na: 5. miejscu – Patryk Dudek, 7. miejscu – Paweł Przedpełski, 8. miejscu – Maciej Janowski, 13. miejscu – Maksym Drabik i 16. miejscu – Jakub Miśkowiak. Po kwalifikacjach żużlowcy wybrali numery startowe przed sobotnimi zawodami.