Jesteś tutaj » Home » Żużel »
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy , 18 kwietnia 2024

Tego dawno nie było. Trzy wykluczenia stalowców

2022-05-17, Żużel

W czwartej kolejce rozgrywek U-24 Ekstraligi żużlowcy Stali Gorzów odnieśli drugie zwycięstwo.

Mateusz Bartkowiak w Grudziądzu wygrał trzy wyścigi
Mateusz Bartkowiak w Grudziądzu wygrał trzy wyścigi Fot. Robert Borowy

Młodzi stalowcy wybrali się do Grudziądza i zwyciężyli 45:44. Dobry występ zaliczył Mateusz Bartkowiak, który wygrał trzy wyścigi, ale kluczem do wygranej była równa postawa całej drużyny.

Początek meczu był fatalny dla gości. W pierwszym biegu Daniel Klima i Mathias Pollestad zostali wykluczeni za przekroczenie czasu dwóch minut, choć obaj znajdowali się przy taśmie startowej, ale nie byli gotowi do startu. Chwilę potem gospodarze zwyciężyli 5:1 i po dwóch wyścigach mieliśmy 10:1 dla nich.

Gorzowianie swój pościg rozpoczęli od czwartego biegu, ale na pierwsze prowadzenie wyszli dopiero po dwunastym wyścigu. W międzyczasie, dokładnie w siódmego wyścigu został wykluczony Anders Rowe za… przekroczenie czasu dwóch minut. Po podwójnej wygranej w czternastej odsłonie było już jasne, że stalowcy wzbogacą swój dorobek o dwa punkty meczowe.

GKM Grudziądz - Stal Gorzów 44:45

GKM: Kacper Pludra 12+2 (3,3,3,1*,2*), Kacper Warduliński 1 (1, ,0, , 0), Seweryn Orgacki 3+1 (2*,0,1,d, ), Jason Edwards 4 (0,2,0,2), Emil Breum 13 (3,2,2,3,3), Kacper Łobodziński 7+2 (3,w,2*,1*,1), Wiktor Rafalski 4+1 (2*,0,2,d,0).

Stal: Daniel Klima 3 (w,1,2,0), Wiktor Jasiński 8+2 (1*,3,1*,3, ), Mathias Pollestad 8+1 (w,1,3,2,2*), Mateusz Bartkowiak 9 (3,3,0,3,d), Anders Rowe 8+2 (2,w,2*,1*,3), Jakub Stojanowski 7+1 (1,2*,3,1), Oskar Hurysz 2 (0,1,1).