Jesteś tutaj » Home » Żużel »
Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Coraz bliżej, ale główne trofeum pojechało nad Brdę

2023-05-03, Żużel

Ponad cztery tysiące widzów obejrzało dzisiaj finał Brązowego Kasku, który został rozegrany w Gorzowie.

Od lewej: Oskar Paluch, Wiktor Przyjemski i Damian Ratajczak
Od lewej: Oskar Paluch, Wiktor Przyjemski i Damian Ratajczak Fot. Marcin Imański/Stal Gorzów

Miejscowi kibice bardzo liczyli na dobrą postawę Oskara Palucha i nie zawiedli się, choć wielu miało po zawodach trochę smutne twarze, bo do zdobycia głównej nagrody zabrakło naprawdę niewiele. Jeszcze przed ostatnią serią wydawało się, że trzeba będzie rozegrać wyścig dodatkowy o zwycięstwo w zawodach, gdyż Paluch i jego najgroźniejszy rywal Wiktor Przyjemski mieli po 11 punktów.

Niestety, w ostatnim swoim wyścigu Oskar Paluch jechał z niekorzystnego w drugiej fazie zawodów drugiego pola, przegrał wyraźnie start i zdołał jedynie wysunąć się na drugą pozycję. Wykorzystał to jego najgroźniejszy rywal. Wiktor Przyjemski w 20 wyścigu także jechał z drugiego pola, również przegrał start, ale sprytnie ściął do krawężnika i przy wyjściu z pierwszego łuku wysunął się na czoło stawki.

O trzecie miejsce trzeba było rozegrać wyścig dodtakowy, gdyż dwaj zawodnicy Fogo Unii Leszno - Damian Ratajczak i Antoni Mencel zdobyli po 12 punktów. Zwyciężył ten pierwszy.

Oskar Paluch zarówno przed rokiem, jak i w tym sezonie za każdym razem kiedy startuje w finałach Srebrnego oraz Brązowego Kasku jest w ścisłej czołówce, teraz wreszcie udało mu się stanąć na podium, ale na zdobycie któregoś z tych trofeów jeszcze musi poczekać przynajmniej do kolejnego sezonu.

Osobne gratulacje należą się organizatorom zawodów, którzy podjęli decyzję o wpuszczeniu kibiców na obiekt za darmo, czego efektem była bardzo dobra frekwencja. Kto wie, czy nie najwyższa w historii finałów Brązowego Kasku.