Jesteś tutaj » Home » Żużel »
Aureliusza, Natalii, Rudolfa , 27 lipca 2024

Rusza postępowanie dyscyplinarne. Walkower coraz bliżej

2023-05-22, Żużel

Speedway Ekstraliga podjęła pierwsze decyzje w związku z przerwanym meczem PGE Ekstraligi w Krośnie.

Stadion w Krośnie w dniu meczu
Stadion w Krośnie w dniu meczu Fot. Stal Gorzów/FB

Przypomnijmy, że w niedzielę, 21 maja w Krośnie odbyło się spotkanie pomiędzy miejscowym Cellfastem Wilkami i ebut.pl Stalą Gorzów. Stan nawierzchni toru od pierwszego biegu wzbudzał wątpliwości, trener gości Stanisława Chomski zachęcał sędziego, żeby mecz przełożyć, ale Paweł Słupski podjął decyzję o jego rozpoczęciu. Przerwał dopiero po dziewiątym wyścigu przy stanie 28:26 dla Stali.

Wiadomo, że Stal to spotkanie wygrała, nie wiadomo tylko, czy zostanie utrzymany wynik z toru czy będzie walkower za źle przygotowany tor. Na razie poznaliśmy pierwszą decyzję Speedway Ekstraligi. Władze rozgrywek wystąpiły do GKSŻ o zawieszenie licencji toru w Krośnie. Oto pełni komunikat:

W związku ze stanem toru przed i w trakcie meczu 6. rundy PGE Ekstraligi CELLFAST Wilki Krosno - EBUT.PL Stal Gorzów z 21 maja 2023 roku, Ekstraliga Żużlowa w dniu 22 maja wystąpiła do GKSŻ z wnioskiem o cofnięcie licencji toru w Krośnie.

Dodatkowo wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec klubu z Krosna i osób urzędowych zaangażowanych i odpowiedzialnych za przygotowanie toru do zawodów.

Ta decyzja oznacza, że niewykluczony jest walkower, jeżeli okaże się, że organizatorzy meczu popełnili błędy w trakcie przygotowywania nawierzchni. Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.