2024-05-28, Żużel
Na godzinę 18.00 zaplanowano dzisiaj (28 maja) zaległy mecz gorzowskich żużlowców z ZOOleszcz GKM Grudziądz.
Od rana, a niektórzy od wczoraj z obawami spoglądają w niebo i w prognozy pogody, które nie napawają optymizmem, ale są to tylko prognozy. Sytuacja jest dosyć klarowna. Organizator meczu jeszcze wczoraj podjął decyzję o przykryciu gorzowskiego owalu plandeką co oznacza, że opady do godzin popołudnionych, które pojawiają się nad Gorzowem, nie powinny zrobić żadnej szkody.
- Trzymajcie kciuki za dobrą pogodę - przekazała Stal Gorzów, wierząc, że uda się rozegrać dzisiaj mecz z grudziądzkimi Gołębiami.
Jedyny kłopot to taki, że największe opady są zapowiadane w okolicach godzin 17.00-19.00 w zależności od portali pogodowych. Oznacza to, że trzeba trzymać kciuki, żeby te opady nie pojawiły się przed meczem, a jeśli już mają nadejść, to niech pojawiają się półtorej godziny później, żeby zawodnicy zdążyli odjechać spotkanie.
(red.)
W niedzielę, 4 maja na stadionie GBS Gorzów im. Edwarda Jancarza czekają nas 105. Żużlowe Derby Lubuskie. To już 65 lat, jak Stal Gorzów walczy z Falubazem Zielona Góra o palmę pierwszeństwa w zachodniej Polsce.