Jesteś tutaj » Home » Żużel »
Augusta, Gizeli, Ludomiry , 7 maja 2024

Niespodzianka w Złotym Kasku. Woźniak o włos od podium

2024-04-01, Żużel

W rozegranym w Opolu tegorocznym Finale Złotego Kasku bliski stanięcia na podium był Szymon Woźniak.

Szymon Woźniak plasując się w Opolu na czwartym miejscu zapewnił sobie udział w eliminacjach do Grand Prix na 2025 rok Fot. Bogusław Sacharczuk

Żużlowiec ebut.pl Stali Gorzów w zawodach wywalczył dziewięć punktów i z tym dorobkiem zajął czwarte miejsce. Zaledwie jednego punktu zabrakło mu do wyścigu dodatkowego o miejsce na podium. Sam zawodnik jednak był zadowolony po turnieju.

- Dzisiejszy dzień to było prawdziwe wyzwanie! Tym bardziej jestem szczęśliwy, że cel został finalnie osiągnięty i kończąc finał Złotego Kasku na czwartym miejscu wywalczyłem sobie miejsce w eliminacjach do mistrzostw świata na 2025 rok – ocenił Szymon Woźniak.

Pierwszy raz w karierze po te trofeum sięgnął Dominik Kubera, który jeździł najrówniej i wywalczył 13 punktów. O dwa oczka mniej miał Kacper Woryna, zaś trzecie miejsce zajął trzykrotny zdobywca Złotego Kasku Przemysław Pawlicki.

Niespodzianką była dopiero siódma pozycja Bartosza Zmarzlika. Wychowanek Stali Gorzów miał trudne pola startowe, a że tym razem nawierzchnia w Opolu nie sprzyjała walce na dystansie o wynikach głównie decydowały starty. Kto jechał z pola wewnętrznego, a najlepiej z pierwszego, miał duże szanse na spore zdobycze punktowe. Zawodnicy na polach zewnętrznych byli praktycznie skazywani na porażkę jeszcze przed puszczeniem taśmy. Jeżeli ktoś wyrwał jakieś punkty, to głównie na dystansie, ale takich przypadków było niewiele.

- Dzisiaj się nie udało, ale przynajmniej wiemy, nad czym musimy pracować – krótko skomentował swój występ czterokrotny mistrz świata.

W Opole, obok Woźniaka,  widzieliśmy innego reprezentanta gorzowskiego klubu - Oskara Fajfera, ale on akurat tych zawodów do najlepszych nie może zaliczyć. Z dorobkiem czterech punktów zajął 14 miejsce.

- Finał Złotego Kasku nie poszedł tak jak sobie zaplanowałem. Cały czas razem z teamem szukamy szybkości w motocyklach, której brakuje. Dobrze, że do startu PGE Ekstraligi jeszcze mamy dużo zawodów i okazji do sprawdzenia sprzętu – napisał w swoich mediach społecznościowych Oskar Fajfer.