2018-01-03, Akademia im. Jakuba z Paradyża
Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża wraz z Zielonogórską Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, organizuje zawody II stopnia (okręgowe) XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Olimpiada Wiedzy Technicznej jest rozgrywana już od 1974 r. i ma charakter ogólnopolski. Jej statutowym celem jest m.in.: rozbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania zagadnieniami technicznymi, rozwijanie predyspozycji technicznych uczniów, rozwijanie nabytych w szkole umiejętności technicznych oraz samokształcenie potrzebne do zdobycia odpowiednich umiejętności i uzyskania kompetencji specjalistyczno-technicznych czy też rozszerzenie współdziałania nauczycieli akademickich z renomowanych uczelni technicznych z nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych w procesie kształcenia i wychowania młodzieży.
XLIV edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej na poziomie okręgowym odbędzie się na Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Rozpoczęcie zawodów odbędzie się 5 stycznia 2018 r. w godz. 9:30 w auli, w budynku numer 5, ul. Fryderyka Chopina 52.
Ewelina Wikońska
Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie uruchamia od 1 października na Wydziale Humanistycznym jednolite studia magisterskie na kierunku logopedia.