2024-05-09, Akademia im. Jakuba z Paradyża
Decyzja zapadła, od nowego roku akademickiego w Gorzowie będzie można studiować na nowym kierunku.
W Bibliotece Głównej im. Elizy Orzeszkowej na terenie AJP przy ul. Chopina odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska poinformowała o otrzymaniu przez uczelnię pozwolenia na utworzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku prawo.
- Rozwijamy się bardzo intensywnie, pojawiają się nowe kierunki. Uzasadnienia decyzja nie wymagała, ponieważ Polska Komisja Akredytacyjna nie miała żadnych zarzutów, a niniejsza decyzja Ministra jest ostateczna. Zostały podpisane umowy na praktyki z wieloma podmiotami na łączną liczbę 120 miejsc, czyli praktyki zapewnione są do końca studiów. Na pierwszy rok jest 30 miejsc dla studentów – powiedziała rektor AJP.
Niebawem wystartuje rekrutacja.
(red.)
Wydział Humanistyczny przygotował dla kandydatów na studia nową ofertę, która łączy specjalistyczną wiedzę z umiejętnościami komunikacyjnymi, kreatywnością i pasją.