2024-11-01, Akademia im. Jakuba z Paradyża
Studenci Akademii im. Jakuba z Paradyża w gorzowskiej komendzie mogli nie tylko poznać pracę policjantów, ale także zapoznać się z historią Policji Państwowej w latach 1919 – 1939.
Młodzi ludzie mogli obejrzeć wystawę poświęconą tej tematyce. Nie mogło zabraknąć także rozmowy o rekrutacji do policji.
Młodzi ludzie to ogromny kapitał, jakim dysponuje także Policja. Wśród osób, które decydują się przyjąć w nasze szeregi , często są osoby w wieku około 20 lat. By zachęcić młode osoby do założenia niebieskiego mundury, organizowane są spotkania i rozmowy w komendzie, by omówić jak wygląda praca policjantów. Funkcjonariuszy odwiedzają nie tylko uczniowie szkół średnich, ale także studenci.
Stała współpraca z Akademią imienia Jakuba z Paradyża owocuje wieloma ciekawymi spotkaniami. Kolejna grupa studentów III roku (kierunku bezpieczeństwo narodowe) miała okazję poznać pracę policjantów. Funkcjonariusze przedstawili im ofertę służby w policji. Młodzi ludzie nie tylko poznają etapu rekrutacji, poszczególne policyjne piony, ale także miejski monitoring, który zawsze wzbudza ogromne zainteresowanie. Wielokrotnie widzimy, jak możliwości techniczne zaskakują młodych ludzi.
Spotkanie, które zorganizowano w poniedziałek (28 października) było okazją do przedstawienia specjalnej wystawy „Policja Państwowa 1919-1939”. Okazją do jej powstania była jubileusz stulecia powstania Policji Państwowej. Za jej opracowanie odpowiada Instytut Pamięci Narodowej. Wystawa przedstawia historię jednej z najważniejszych formacji stojących na straży bezpieczeństwa II Rzeczypospolitej.
komisarz Grzegorz Jaroszewicz
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie zaprasza na Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego oraz Szkoły Doktorskiej.