2013-04-24, Kronika policyjna
Dzięki efektywnej pracy policyjnych specjalistów zwalczających przestępczość gospodarczą, możliwe było zatrzymanie 46-letniego mężczyzny.
Ten finalizował już umowę kredytową, na podstawie której miał uzyskać 160 tysięcy złotych. Gdyby nie czujność policjantów, poparta intensywną pracą operacyjną, 46-letni mężczyzna pochodzący z Pomorza, a czasowo przebywający w Gorzowie, nielegalnie wzbogaciłby się o 160 tysięcy złotych. Niepowodzenie tej transakcji, to zasługa policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczości Gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Wynikiem ich pracy była wiedza dotycząca możliwości przedłożenia stwierdzającej nieprawdę dokumentacji, dzięki której 46-latek finalizował już swoje przestępcze zamierzenia. Na szczęście nie doszło to do skutku.
Wczoraj przed godziną 12.00 /23 kwietnia 2013 roku/ policyjni specjaliści, na co dzień zajmujący się zwalczaniem tego rodzaju przestępczością, pojawili się w jednej z placówek bankowych na ulicy Górczyńskiej w Gorzowie Wlkp. udaremniając bezprawny plan mężczyzny. Ten został zatrzymany i przewieziony do gorzowskiej prokuratury, gdzie miał możliwość złożenia wyjaśnień. 46-latek przyznał się do winy. Za zachowanie, jakiego się dopuścił grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
§ 1. Kto, w celu uzyskania dla siebie lub kogo innego, od banku lub jednostki organizacyjnej prowadzącej podobną działalność gospodarczą na podstawie ustawy albo od organu lub instytucji dysponujących środkami publicznymi - kredytu, pożyczki pieniężnej, poręczenia, gwarancji, akredytywy, dotacji, subwencji, potwierdzenia przez bank zobowiązania wynikającego z poręczenia lub z gwarancji lub podobnego świadczenia pieniężnego na określony cel gospodarczy, elektronicznego instrumentu płatniczego lub zamówienia publicznego, przedkłada podrobiony, przerobiony, poświadczający nieprawdę albo nierzetelny dokument albo nierzetelne, pisemne oświadczenie dotyczące okoliczności o istotnym znaczeniu dla uzyskania wymienionego wsparcia finansowego, instrumentu płatniczego lub zamówienia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
podkom. Marcin Maludy
Swój sezon rozpoczęli niedawno motocykliści, teraz rowerzyści - coraz więcej jednośladów pojawia się na ulicach.