2014-10-23, Kronika policyjna
Nie po raz pierwszy wyjątkową nieodpowiedzialnością i brakiem rozsądku wykazał się 32-letni gorzowianin.
Kierując fordem staranował płot jednej z posesji przy ul. Lipowej w Gorzowie. Miał blisko 2 promile alkoholu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz dodatkowo odpowie również za groźby, które kierował w stosunku do interweniujących osób.
Zdarzenie miało miejsce w środę /22 października/ późnym wieczorem. Przed 22.00 właściciela posesji przy ul. Lipowej w Gorzowie Wlkp. zaniepokoił huk. Gdy wyszedł, zaobserwował Forda Couriera wkomponowanego w płot jego posesji. Na miejscu zauważył kierującego, który opuszcza pojazd. Jak stwierdził wyczuwalna od kierowcy była woń alkoholu. Zmotoryzowany nie zamierzał jednak weryfikować swojego stanu pod kątem trzeźwości, dlatego mimowolnie zaczął uciekać. W pogoń za nim udał się syn własciciela posesji. Ta była skuteczna. Ujmując nieodpowiedzialnego kierowcę, poczekał na przyjazd gorzowskich stróżów prawa. Policjanci przeprowadzili kontrolę trzeźwości. Przypuszczenia właściciela posesji okazały się słuszne. 32-letni gorzowianin w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Jednak policjanci stwierdzili, że nie tylko tym złamał przepisy prawa. 32-latek do 7 listopada 2014 roku miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Swoim zachowaniem wypełnił znamiona kolejnego przestępstwa jakim jest niestosowanie się do zakazu sądowego. W czwartek przed 14.00 policjanci z II Komisariatu Policji w Gorzowie przeprowadzili z zatrzymanym czynności procesowe. Podczas nich mężczyzna usłyszał także zarzuty związane z groźbami, które kierował w kierunku ujmujących go na miejscu przestępstwa osób. Kolejne dni spędzi w areszcie, ponieważ miał do odbycia karę pozbawienia wolności.
Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 190 kodeksu karnego:
§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
kom. Marcin Maludy
Ogromne kwoty straciły dwie kobiety, które chciały zarobić na akcjach i kryptowalutach.