2015-04-28, Kronika policyjna
Choć różnie umaszczone, to równe skuteczne w swej służbie są policyjne czworonogi z województwa lubuskiego. Przez dwa dni eksperci z zakresu kynologii oceniać będą sprawność policyjnych psów z naszego garnizonu. Część z nich pozytywnie przeszła już testy predestynujące je do przypisanych im zadań.
Przewodnik psa na co dzień stanowi zgrany team ze swym czworonogiem. Od ich wspólnej pracy w wielu przypadkach zależy skuteczność policyjnych poszukiwań. Czy to przestępców czy osób zaginionych. Co pewien czas skuteczność i przydatność do służby sprawdzana jest przez ekspertów z dziedziny kynologii. Na wtorek i środę przypadła weryfikacja skuteczności policyjnych czworonogów z województwa lubuskiego.
Ekspert z Zakładu Kynologii Policyjnej z Sułkowic notował wnioski z zachowań psów podczas poszczególnych etapów testów. Tropienie śladów, pościg za osobą, obrona przewodnika czy też posłuszeństwo to kryteria, które na określonym poziomie musiały zostać spełnione, aby czworonogi mogły z powodzeniem przystąpić do kolejnych służb. We wtorek /28 kwietnia/ testom poddane zostały czworonogi z północy regionu, które otrzymały wysokie noty. W środę /29 kwietnia/ podobne zadania czekają owczarki z południa województwa. Z pewnością ich sprawność zostanie oceniona równie wysoko. Przełożenie na to mają codzienne ćwiczenia przeprowadzane przez policyjnych przewodników. Wytrwałość zaszczepiana swym pupilom, skutkuje skutecznym wywiązywaniem się z zadań, które zostały im przypisane.
Atestację z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., nadzoruje ekspert Wydziału Prewencji, kom. Krzysztof Kubryń.
kom. Marcin Maludy
Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.
Gorzowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który wychodząc z Parku Wiosny Ludów zerwał flagi Polski. Sytuacja została zarejestrowana przez miejski monitoring.